Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER HALKINA NEDEN İHANET EDİYOR?
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER HALKINA NEDEN İHANET EDİYOR?

ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER HALKINA NEDEN İHANET EDİYOR?
Sarıyer Belediyesi tarafından 10 milyon liradan fazla para harcanarak yapılan Zekeriyaköy Kültür Merkezi'nin kiraya verilmesine tepki büyüyor.
13.12.2013 / 15:02


Sarıyer Belediyesi tarafından 10 milyon liradan fazla para harcanarak yapılan Zekeriyaköy Kültür Merkezi'nin kiraya verilmesine tepki büyüyor.

Sarıyer Belediyesi eski Başkanı AK Parti’li Yusuf Tülün tarafından Karadeniz Bölgesi’ndeki konaklardan esinlenerek, 10 milyondan fazla para harcanarak yaptırılan Zekeriyaköy Kültür Merkezi, mevcut belediye başkanı Şükrü Genç tarafından değerlendirilemediği gibi birde yandaşlara peşkeş çekilmek üzere kiraya verilmesi Sarıyer halkını isyan ettirdi. Sarıyer'e ve Sarıyerlilere bu güne kadar hiç bir faydası olmayan Büyükdere'deki Fuatpaşa Hotel'in sahibinin aldığı belirtilen Zekeriyaköy Kültür Merkezi, Sarıyerli vatandaşların yoğun tepkilerine neden oldu.

Sarıyer’in en güzel yerlerinden birine yapılan muhteşem bina atıl bekletilirken, Belediye hizmetlerinin verilebilmesi için yer bulmakta güçlük çeken Sarıyer Belediyesi etkinlikleri için gecekondular kullanılmaya çalışılıyor.

Etkinlik Yeri Bulamıyor

Sarıyer Belediyesi bina bulmakta güçlük çekerken böyle bir binanın 5 yıldan bu yana atıl bırakılmasına tepki gösteren vatandaşlar, “10 milyon liradan fazla servet harcanarak yapılan binayı belediye değerlendiremiyor. Kültür Merkezi amacıyla yapılan binada etkinliklerini ve kültürel faaliyetlerini yapmak yerine atıl bekletildi ve Şükrü Genç'in Sarıyer Belediye Başkanlığına sayılı günler kala yandaşlara peşkeş çekildi. Servet harcanan bir bina ne yazık ki halk yararına kullanılmıyor. Tiyatro yapacaklardı, konservatuar düşünüldü ama nedense yapılamadı. Bu kadar büyük bahçesi olup, Sarıyer’in en güzel yerlerinden birine yapılan muhteşem bina hiç mi bir işe yaramadı da kiraya verildi? Bu açıkça ihanettir.” diye tepki gösterdiler.

Yeniden kiraya verildi

Kiralanmasına halkın tepki gösterdiği Sarıyer Belediyesi’ne ait Zekeriyaköy Kültür Merkezi Encümen kararı ile yeniden kiraya verildi.

Geniş bir arazi üzerine konak şeklinde inşa edilen Zekeriya Kültür Merkezi, Fuat paşa Oteli sahibi tarafından açık ihale ile aylık 51 bin 100 TL bedelle 10 yıllığına kiralandı.

Yaklaşık 6 ay önce İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’ne 30 bin TL’den kiralanan ancak koşullara uyulmadığı için yeniden ihaleye çıkarılan Kültür Merkezi binasının ilk yıl kirasının 6’şar aylık iki dilim halinde ödeneceği belirtildi.


YORUMLAR
MEHMET TUNA: 
"KÖTÜ BAŞKAN"
BABASININ MALI GİBİ,ÇİFTLİK GİBİ BELEDİYE YÖNETİYOR.HAYATIMDA BU KADAR KÖTÜ NİYETLİ Bİ BAŞKAN GÖRMEDİM.TEK KELİMEYLE KÖTÜ BAŞKAN
16.12.2013 / 08:40
yasar büyük: 
"nasıl ınsanlar olduk"
buyukderede oturuyorum 15 senedır kıraya verılen yerıde cok ıyı bılıyorum ıhaleye cıktı ve 50 bın tl gıbı buyuk bır rakama kıraya verıldı sızın kıralardan haberınız yok gırın emlak sıtelerıne sarıyerde bu fıyata başka bıryer varsa bana maıl atın sarıyerın en pahalı yerı suan bu kıralama sarıyere hıc bır faydası olmayan dedıgınız otelde 60 personel bulunuyor hepsı sarıyerlı bu otelın butun alısverıslerı sarıyerden vergısını sarıyere verıyor bu otel taksı durağı bıle otel sayesınde ekmek yıyor kasaptan manavdan esnaftan sorun sız otelı hepsı ekmek yıyor bu otelden sımdı soruyorum nasıl ınsanlar olduk bız...
15.12.2013 / 20:08
fikri dumlupınar: 
""
neden ihanet ededcek,bidaha aday gösterilmeyecekte ondan! ne yaparsam kardır diyorr
14.12.2013 / 10:13