Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bir Garibin Sır Ölümü
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bir Garibin Sır Ölümü

Bir Garibin Sır Ölümü
Sarıyer emniyetinde kayıp olarak kayıtlı olan Engelli vatandaş 1983 doğumlu Duran Gül'ün, denizde cesedi bulundu.
05.12.2013 / 22:44


Sarıyer emniyetinde kayıp olarak kayıtlı olan Engelli vatandaşımız 1983 doğumlu Duran Gül'ün, denizde cesedi bulundu.Vatandaşlar tarafından saat 14:00 sıralarında Sarıyer Belediyesi Sağlık Müdürlüğü binası ile kazıklı yol arasındaki deniz yüzeyinde bir ceset görülerek emniyete haber verildi. Polis çevrede önlem alarak çalışmalara başladı. Olay yeri inceleme, itfaiye ve deniz polisi ortak çalışması ile ceset denizden çıkarıldı.

Polis Olayı Çok Yönlü Araştırıyor

Sahilde kalabalık oluşturan vatandaşlarında meraklı bakışlarla izlediği, denizden cesedin çıkarılma operasyonu iki deniz polisinin suya dalarak cesedi dışarı çıkarmasıyla son buldu. Ceset üzerinden engelli vatandaşlar için İBB tarafından verilen ücretsiz taşıma kartı çıktı. Duran Gül'e ait ceset daha sonra cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Polis olayı çok yönlü olarak soruşturuyo, olayın cinayet veya kaza ihtimalleri araştırılıyor.

Yaklaşık bir aydır eve uğramıyordu

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre; Duran Gül, Tokat ili 1983 doğumlu, bekar, Kocataş Mahallesi, Kurşun çıkmazı sokakta oturan, zihinsel ve bedensel engelli bir vatandaşımız... Anne ve babası olmadığından dolayı ağabeyinin evinde kalıyordu ve yaklaşık bir aydır eve uğramıyordu.

"Kendisi saf ve çok iyi niyetli genç bir kardeşimizdi."

Olaylarla ilgili bilgi veren Kocataş Mahallesi Muhtarı Ferda Yıldırım şunları söyledi. "Biz Muhtarlık olarak Doğan Gül'e ve ailesine sürekli maddi yardım yapıyorduk. Kendisi saf ve çok iyi niyetli genç bir kardeşimizdi. Hiç bir zaman çevreye karşı agresif ve tutarsız bir davranış sergilediğini hatırlamıyoruz. Anne ve babasının olmadığından dolayı Duran Gül, ağabeyinin evinde kalıyordu" dedi.