Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarı Platform Derneği: "Sarıyerli Aday Olmazsa Olmazımız"
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarı Platform Derneği: "Sarıyerli Aday Olmazsa Olmazımız"

Sarı Platform Derneği:
Sarı Platform Derneği ile AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Salih Güzel'in buluşmasından "Sarıyerli aday mutabakatı çıktı.
27.11.2013 / 21:12


Sarıyer'in en aktif sivil toplum kuruluşu olan Sarı Platform Derneği ile AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Salih Güzel'in buluşmasından "Sarıyerli aday" mutabakatı çıktı.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Salih Güzel, Sarıyer'in en aktif sivil toplum örgütü olan Sarı Platform Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Salih Güzel'in kişisel, akademik ve siyasi kariyerinin yanı sıra belediye başkanı olursa gerçekleştireceği projelerini de anlattığı toplantıda, Sarı Platform Derneği'nin birçok yöneticisi de hazır bulundu. Dernek yöneticileri, "Aday adaylarının daha aday olmadan projeleri ile ortaya çıkması çok güzel. Bir de Sayın Salih Güzel'in daha aday bile olmadan hayata geçirmek için düğmeye bastığı Sarıyer sahilinde kültür merkezi olarak kullanılacak 3 adet vapurla ilgili projesi bizleri heyecanlandırdı. Gerek Güzel'in, gerekse bizim Sarıyer'de gerçekleştirmek istediğimiz projelerin tamamında hemfikiriz" dediler.

"SARIYERLİ ADAY İSTİYORUZ"

Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır, konuşmasında Sarıyer'de Sarıyerli bir adayın olmazsa olmazları olduğunun altını çizerek, "Sarıyer'in kendine has özel bir durumu, bağlarımızı kuvvetlendiren bir Sarıyerlilik algısı vardır. Sarı Platform Derneği olarak Sarıyer'e değer katacak projelerimiz var ve bunları gerçekleştirmemize katkısı olacak, ortak lisanı, ortak kültürü paylaştığımız isimleri destekleriz. Parti ayrımı yapmaksızın şunu çok açık ve net söylüyoruz; Sarıyerliyiz, Sarıyerli ve parti disiplini içindeki adayları destekliyoruz. ve şunu da ifade etmek isterim ki şayet Sarıyer ve parti dışından bir aday gösterilirse yetkili mercileri yanıltanlar kadar sizler de teşkilatınıza ve Sarıyerlilik değerlerinize yeterince sahip çıkamadığınız için suçlusunuz. Gerekirse Sarıyer bünyesinin dışarıdan aday kabul etmeyeceğini yetkili komisyonlarınıza tek tek anlatacaksınız, gerekirse Sarıyerli ve partili adaylar olarak tek vücut olacaksınız. Örneğin AK Parti bunu geçen dönem yaptı. Sarıyer'i tanımayan ve Sarıyerli'nin de tanımadığı bir adayla yola çıktı ve kaybetti" diye konuştu.


YORUMLAR
ÇİNGENE: 
""
SARIYERLİ ADAYLAR ÇOK MU DÜRÜST OLCAK MUSTAFA KARDEŞ SARIYERLİ OLSUN VEYA OLMASIN MÜHİM DEĞİL,ÖNEMLİ OLAN DÜRÜST BİR BAŞKAN ADAYI GELSİN
28.11.2013 / 15:50