Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Beşiktaş Belediyesi’nde başlayıp Sarıyer’de son bulan yolsuzluk zincirinin belgelerini açıklıyoruz.
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Beşiktaş Belediyesi’nde başlayıp Sarıyer’de son bulan yolsuzluk zincirinin belgelerini açıklıyoruz.

Beşiktaş Belediyesi’nde başlayıp Sarıyer’de son bulan yolsuzluk zincirinin belgelerini açıklıyoruz.
Beşiktaş Belediyesi karıştı 2 istifa Başkan İsmail ünal köşeye sıkıştı.
26.11.2013 / 07:53


Varan -2

Beşiktaş’ta başlayıp Sarıyer’de son bulan yolsuzluk zincirin ilk halkası olan Bordro usulsüzlüğü haberimizde, haksız yoldan elde edilen servet ile Sarıyer’de sahip olunan gayrimenkullerin tapularını yayınlayacağımızı söylemiştik. İşte beklenen an geldi, tapuları yayınlıyoruz…

İsmail Ünal Beşiktaş Belediye Başkanı Olduktan Sonra 6 milyona İstinye Park A Blokta Rezidans alıyor:

BJK’nin tanınmış simalarının yolu sadece Beşiktaş Belediyesi’nde kesişmemiş, Sarıyer’in önemli cazibe merkezlerinden İstinye Park Evlerinde de yollar aynı istikamete çıkmış.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Belediye Başkanı olduktan sonra rayiç bedeli 6 milyona İstinye park A Blokta rezidans satın aldı.

Belediye İşçisi Nasıl Oluyor da Gayrimenkul Zengini Oluyor:

İsmail Ünal’ın Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden getirip 2004 yılında Belediye de iş verdiği Cem Bilge isimli şahsın 6 yıl belediye de çalıştığı esnada büyük bir gayrimenkul zengini olduğunu ortaya çıkartıyoruz.

Cem Bilge’de, Belediye Başkanı gibi vakit geçirmeden A Blokta bir rezidans alıyor. Bununla da yetinmeyip biri dubleks olmak üzere 2 tane daha residans satın alıp ayrıca İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde 2 tane işyeri açıyor.

Beşiktaş Belediyesi’nde maaşlı olarak çalışan bir işçinin; Belediye Başkanının 1 tane gayrimenkul alabildiği bir yerde, toplam rayiç değeri en az on beş milyonu bulan bu gayrimenkullere nasıl sahip olduğunu kamuoyunun vicdanına sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı Tansu Çiller ve Özer Çiller, Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Doğan Holding Yönetim kurulu üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ gibi Türkiye’nin sayılı zenginlerin sahibi olduğu bir yerde, Beşiktaş Belediyesi’nde çalışan bir işçi nasıl oluyor da 3 tane rezidansın sahibi olabiliyor?

Cem Bilge adlı şahısın, Belediyede çalıştığı dönemde sahip olduğu tapular sadece Sarıyer ilçesinde kalmadığı, Beşiktaş’ta ve Beyoğlu’nda birçok gayrimenkul sahibi olduğunu biliyoruz. Bu tapuların fotokopileri bizde bulunmasına rağmen konu Sarıyer dışında olduğu için bu tapuları şimdilik açıklamıyoruz.

Beşiktaş Belediyesi’nin üst düzey yöneticilerinin Sarıyer sevdası bu iki isimle bitmiyor.

Yine Beşiktaş Kulübü’nden getirilen Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükbalkan, ihale Komisyonu ve Encümen Başkanlığı yaptıktan sonra büyük bir gayrimenkul patlaması yapıyor. Büyükbalkan, Sarıyer sanatçılar sitesinde bir villa, Megakent’te bir dubleks daire ve ayrıca Beşiktaş, Beyoğlu, Avrupa Konutları, Yalova, Kocaeli gibi muhtelif yerlerde bir çok gayrimenkule bu dönemde sahip oluyor. Uğur Büyükbalkan’ın hatırlanacağı üzere meşhur titan saadet zincirinin muhasebeciliğini yaptığını, eşinin de titan saadet zincirinden dolayı da hakkında yasal işlem yapıldığını kamuoyu yakından bilmektedir.

Ayrıca Uğur Büyükbalkan hem kendi üstüne hem de eşi ve çocuklarının üstüne olan mal varlıkları ortaya çıktıktan sonra Beşiktaş Belediye Başkan yardımcılığı’ndan istifa ederek kaçtığı biliniyor…

Beşiktaş Belediyesi’nde şok istifalar:

Beşiktaş Belediyesi bataklığa saplandı ve tek kaçış yolu olan istifalar ardı ardına patlıyor. Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcıları Füsun Türkvan ve Hüseyin Zorlu dün ani bir kararla istifa ettiler. Fakat Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Hüseyin Zorlu'nun istifasını kabul etmediği öğrenildi. Tüm bu gayrimenkul zincirinin ötesinde Belediyeye usülsüz kesilen faturalarla ilgili olarak bazı kişilerin elinde ciddi belgeler olduğu ve bu konu da Beşiktaş Belediyesi’nin üst düzey yöneticilerinin başının çok ağrıdığını da bilmekteyiz. Cumhuriyet Savcıları tarafından çok yakında Beşiktaş Belediyesi ile ilgili geniş çapta operasyonlar olacağını gözlemliyoruz.

İŞTE YOLSUZLUĞUN BELGELERİ


YORUMLAR
maşallah: 
"bu kadarı da olmaz"
artık chp li olmaktan istifa ediyorum iski beşiktaş izmirdeki yolsuzluklar ne oluyoruz ya herkes yitor bi biz aç kaldık 100 tirinyonluk savcıların elinde nasıl oluyorda bunlar partide durabiliyor.kılıçdar oğlunun durumdan haberi yokmu.kim kimi kovluyor parti içinde ismail ünalanın arkasında kimler var.istinye parkta ismail ünal burda hangi genelbaskan yardımcısıyla komşular.aynı gün istinye park residansdan hangi genel başkan yardımcısıyla beraber daire satın aldılar bu maaş lamı yazıklar olsun haberler ve belgeler doğruysa bi daha yazıklar olsun. OYLARIM DA SİZLERE HARAM OLSUN.
27.11.2013 / 16:41
Beşiktaşlı Garip: 
"'Durum çok vahim'"
Ne olacak bu Beşiktaş Belediyesinin hali. Affedersiniz Beşiktaş Belediyesini yönetenlerin hali. Kimse hesap sormuyor mu? bu kişilere. Durum çok vahim. Herkes götürmenin peşinde. Yiye yiye bitiremediler. Zıkkım yiyesiciler....
26.11.2013 / 17:22
Kamil Seyrek: 
"Belediyeeeee"
Şahsen 20 senedir beşiktaşta oturuyorum, aile geçmişi 40 seneyi aşkın bir süredir beşiktaşta. Beşiktaş gibi bir semtte kimse belediyeden hizmet alamıyor, şahsi olarak bir kaç talepte bulundum ne ilgilenen var ne de muhattap olunabilecek kişiler. Sosyal medya dan yazdığım şikayetlerde dikkate alınmayarak silindi. Bu haberden sonra yoğunluklarını anlıyorum, meğer yolsuzluklardan zamanları olmuyormuş, çok çalışıyorlar çok çok....
26.11.2013 / 14:39
sarıyerli: 
"..."
MAAŞ ALINAN LİSTEDE BEŞİKTAŞ CHP İLÇE BAŞKANININ İSMİNİ GÖRDÜM .ŞİMDİ DAHA COK ŞAŞIRDIM.ODAMI ŞİRKET ELEMANIYMIŞ YOKSA.
25.11.2013 / 23:28
Berk Tosyalı: 
"Beşiktaş belediyesinde kokuşmuş düzen"
Balık baştan kokar geçen yerel seçim öncesi ismail ünal hakkında sayısız yolsuzluk dosyası varken ve bu dosyalar kemal kılıçdaroğluna teslim edilmişti.ama ne oldu. beşiktaş belediyesine işi düşenler bilir. hiç bir birim rüşvet almadan kılını kıpırdatmaz ve size sayısız zorluk çıkartırlar. Baştakiler insanın gözünün içine baka baka götürürse alt kadro memurlar haydi haydi götürür.. ne demişler balık baştan kokar.
25.11.2013 / 19:05