Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İSTANBUL'A MUSTAFA SARIGÜL SARIYER'E CENGİZ ALP
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSTANBUL'A MUSTAFA SARIGÜL SARIYER'E CENGİZ ALP

İSTANBUL'A MUSTAFA SARIGÜL SARIYER'E CENGİZ ALP
Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye geri dönmesi ile Sarıyer’de Dr. Cengiz Alp’in adı ön plana çıkmaya başladı.
14.11.2013 / 12:02


Görkemli bir törenle “Baba Ocağı” CHP’ye dönen Mustafa Sarıgül ile yakınlığı bilinen ve siyasi kaderleri aynı çizgide birleşen Sarıyer’in sevilen siyasetçilerinden CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Dr. Cengiz Alp’in adaylığı yüksek ihtimal olarak görülüyor.Sarıyer’deki sosyal demokrat iktidarını sürdürebilmek için önümüzdeki yerel seçimin mutlaka kazanılması gerektiğini vurgulayan Dr. Cengiz Alp, herkesin gönlünde bir aslan yattığını ama asıl aslanın CHP olması gerektiğini ifade etti.

Adaylık süreci kesinleştiğinde ve aday adaylarından biri üzerinde karar kılındığı zaman Sarıyerliler’in, Sarıyer’in menfaati için çalışacak, ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda kalkınıp, gelişmesine katkı sağlayacak CHP adayına yönelmesini isteyen Dr. Alp, “Biz burada kişiler üzerine oynamıyoruz. Bizim amacımız ve hedefimiz ülkemizin sevgi, barış, huzur içinde yaşamasıdır. Kavgadan uzak, insanların mutluluğu için çalışan bir merkezi iktidara kavuşulmasıdır. Bunun yolu da Sarıyer’den geçer. Sarıyer’i, İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi kazanacağız ki hedefimize ulaşalım” diye konuştu.Dr. Cengiz Alp, Sarıyer’in kaderini değiştirecek projeler hazırladığını belirterek, CHP’li belediyelerin vatandaşlar tarafından tercih edilmesi ve özellikle Mustafa Sarıgül’ün başkan olmasıyla İstanbul ve İstanbullunun kazanacağının altını çizdi.

1985 ten bu yana Mustafa Sarıgül’le dost olan Dr. Cengiz Alp’in siyasi kaderleri de zaman zaman aynı çizgi üzerinde birleşmiş.

1991 milletvekili seçimlerinde siyasi kaderleri aynı listede birleşen Mustafa Sarıgül 1. Sırada, Cengiz Alp ise 4. Sırada yer almıştı ve 1999 seçimlerinde de yine beraber siyaset yapmışlardı.

Siyasi kaderleri 2014 yerel seçimlerinde de birleşen Mustafa Sarıgül’ün CHP İstanbul Belediye Başkan adayı ve Dr. Cengiz Alp’in de CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı olması bekleniyor.

Siyasi yolculukta bir çok kez beraber olduklarını ifade eden Dr. Cengiz Alp, “Sarıgül çok başarılı bir belediye başkanı. Toplumun tümünü kucaklamayı biliyor ve bu işe çok zaman ayırıyor. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar halkın içerisinde hizmet yapıyor. İstanbul’a tarihinin en iyi hizmetini vereceğine ve en başarılı dönemini yaşatacağına inanıyorum.”dedi.

 


YORUMLAR
ferit yaman: 
""
sarıgül başkan cegiz alp başkan.ikiside chp yi uçurur.inanılmaz heyecan verici kılıçdaroğlu bi hata yapip şükrüyü tekrar aday yapmasında allah korusun :))
15.11.2013 / 23:40