Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'in 30 yıllık imar ve mülkiyet sorununu ben çözeceğim...
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'in 30 yıllık imar ve mülkiyet sorununu ben çözeceğim...

Sarıyer'in 30 yıllık imar ve mülkiyet sorununu ben çözeceğim...
Sarıyer - Tarabya’da oturan Muhittin Terzi, AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
14.11.2013 / 04:09


Sarıyer - Tarabya’da oturan Muhittin Terzi, AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Muhittin Terzi’nin ilk vaadi ise Sarıyer’in 30 yıllık değişmeyen ve kemikleşen imar sorununu çözmek oldu. Terzi, “yıllardır Sarıyer’de yaşıyorum kimse bizim imar problemimizi çözmedi.

50 yıldır aynı dertle uğraşıyoruz. Artık zamanı geldi. Yaşım ve tecrübeme güveniyorum. Bu sorunu AK Parti çatısı altında ben çözeceğim. Başımızın belası Boğaziçi İmar Yasasını değiştirmek için de elimden gelen her şeyi yapacağım. Buradan söz veriyorum” dedi.Sarıyer’i plan ve proje mağduru olmaktan kurtaracağım...

AK Parti Sarıyer Belediyesi Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Muhittin Terzi, “30 yılda Sarıyer’in imar sorununu seçilen başkanlar çözmediler. İmar sorunu artarak devam ediyor. İmar planlarının önündeki yasal sorunları kaldırmaya çalışmadılar. 2960 sayılı İstanbul Boğaziçi kanunu bu kanuna bağlı imar yönetmenliği Boğaziçi’nde yapılaşmaya engeldir.” Diye konuştu.

İmar konusunda hazırladığı dosyalarının AK Partide değerlendirildiğini de hatırlatan Muhittin Terzi; “İnşaat mühendisi olarak İstanbul Boğaziçi kanunu değişikliği için hazırladığım dosyayı AK Parti Milletvekillerine 15.02.2012 tarihinde verdim. Dosya muhteviyatı kapsamında kanunun değiştirilmesi için destek veren milletvekillerimize Boğaziçi’nde yaşayan halkım adına teşekkür ederim. Bu çalışmalar sonunda 30 yılda değiştirilmeyen Boğaziçi imar kanunu 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu yayımı tarihinden itibaren değiştirildi. Boğaziçi geri görünüm ve etkilenme bölgeleri kentsel dönüşüm kapsamına alındı. İmar yönetmenliği hazırlanması ve çıkarılması için 15.08.2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına konu ile ilgili dosya hazırlayarak verdim.

Mevzuatın halkın yararına hazırlanması için çalışmalarıma devam ediyorum. Kentsel dönüşümlü yeni imar planları yerinde tespit ve değerlendirme yapılarak herkese yetecek konut projeleri hazırlayarak uygulanma yapılacaktır. Sarıyer’i plan ve proje mağduru olmaktan kurtaracağım” şeklinde konuştu. AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı İnşaat Mühendisi Muhittin Terzi, bu inanç ile çalışarak Sarıyer’in imar ve mülkiyet sorununu çözeceğini söyledi.

 


YORUMLAR
Nuray: 
"Imar"
Merhaba Bizim sariyerde arsamiz var. imar olmadigi icin satamiyoruz satsak odedigim vergi parasini cikarmiyor ve cok fazla vergi oduyorum babam uzun zaman once oldu ve gercekten zorlaniyirum oderken. Vergi fiatlari cok yuksek. Ne zaman imar cikacak ? Bizi bilgilendirirseniz cok sevinirim.
04.03.2014 / 01:13