Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Av. NECATi YILDIRIM PROJELERiYLE FARK YARATIYOR
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Av. NECATi YILDIRIM PROJELERiYLE FARK YARATIYOR

Av. NECATi YILDIRIM PROJELERiYLE FARK YARATIYOR
CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, gazetemiz aracılığıyla Sarıyerli vatandaşlara birbirinden değerli projelerini anlattı…
12.11.2013 / 10:00
CHP’nin Sarıyer’deki etkili ismi CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, gazetemiz aracılığıyla Sarıyerli vatandaşlara birbirinden değerli projelerini anlattı…

Av. Necati Yıldırım’dan Sarıyerlilere…

“İstanbul’un yükselen değeri için; Sarıyer için, sizin için yola çıktık. Bu yol ne kadar uzun ve zor olsa da sizlerin desteği ile başaracağıma inanıyorum.

Bizler biliyoruz ki ekmeğin ve özgürlüğün olmadığı yerde ‘’barış’’ olmaz. Barış yoksa ‘’umut’’da yok demektir. Umutsuz ‘’sevgi’’yeşermez. Sevgisiz ‘’çiçek’’ açmaz. Çiçeklerin az olduğu yerde oksijen yetersizdir ve nefes alamazsınız. Sonuçta nefes alamadığınız yerde ‘’güneş’’ batar.

Sizlerle çıktığımız bu yolda azimle ve sabırla tüm sorunları teker teker çözeceğimize inanıyor; Sarıyer’i kendi değerlerini koruyarak güçlendireceğimizi biliyoruz.”

Sarıyer için, Sizin için varız!” İşte Necati Yıldırım’ın fark yaratan projeleri;

İMAR

Sarıyer’de yıllardır var olan ama bir türlü çözüme kavuşturulamayan mülkiyet sorununu göreve geldiğimiz ilk iki yıl içerisinde çözeceğiz. Sarıyer’in gelecek 50 yıllık imar planlarını ilk iki yıl içerisinde tamamlayacağız.

KÜLTÜREL VE SOSYAL ÇALIŞMALAR

Fuar ve Kültür Merkezi

Sarıyer hem semtleri hem köyleri ile İstanbul’un gözde merkezlerinden bir tanesi. Kültürel aktivitelerin artırılması için Sarıyer’e kendisine yakışan fuar ve kültür merkezi inşa edeceğiz. Hem fuar alanı ile Sarıyer ekonomisine katkıda bulunacak hem de Sarıyerli’nin kültürel sosyal hayatını aktif hale getireceğiz.

Kültür Sanat Festivalleri

Sarıyer’in kültürel değerlerine ve mozaik yapısına sahip çıkarak kültür sanat festivalleri düzenleyeceğiz. Sarıyerli eğlenmek ve sosyal aktivilerde bulunmak için Sarıyer’in dışına çıkmak zorunda kalmayacak.

Yöresel Günler

Sarıyer, Anadolu’nun birçok kültürünü bir arada barındıran ilçelerimizden bir tanesi. Her yörenin kendine has üslubu, kültürü ve tarzı yöresel günlerle Sarıyer’de hayat bulacak.

Köy Turları

Sarıyer’de var olan köyler; bu köylerde var olan tarihi eserler ve köy hayatı pek çok insanın merak ettiği bir yapı. Düzenleyeceğimiz kısa turlar hem Sarıyerimizin tanıtımına hem de ekonomisine katkı sağlayacak.

ULAŞIM

Otoparklar

Sarıyer’in en önemli sorunlarından bir tanesi ulaşım. Caddelerin ve sokakların dar olması, yanlış parklanma ve duraklamalar sebebi ile Sarıyer’de ulaşım bir keşmekeş halini almış durumda. Yapacağımız otoparklar ile trafik sorununun büyük bir kısmı çözülecek.

Bisiklet Parkları

Belli noktalarda kuracağımız bisiklet parkları ile bisiklet kullanımı teşvik edecek, böylece trafik sorununun çözümüne katkı sağlayacağız.

Bisiklet Yolları

Otomobil kullanımı azaltmak ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için bisiklet yolları yapacağız.

Yaya Yolları

Yayaların yürüyüşünü kolaylaştırmak ve konforlu hale getirmek için yer yer tartan pist şeklinde alanlar içermek üzere yürüyüş yolları yapacağız.

Teleferik

Hacıosman’dan Sarıdağ’a teleferik hattı kuracağız. Teleferik hattı ile Sarıyer’e ulaşım hem konforlu, hem keyifli, hem de kısa süreli olacak.

Engelli Rampası

Sarıyer’de engelliye hayat var! Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu sebeple engellerimize karşı daha duyarlı olmalıyız. Engelli hemşehrilerimiz için yapacağımız rampalar vs. gibi onların hayatını kolaylaştıracak tüm ulaşım çalışmalarını Sarıyer’den başlatacak, pilot bölge olacak kadar başarılı hizmetler sunacağız.

EKONOMİ

Sosyal belediyeciliğin yanında ‘’Ekonomi’’ belediyeciliği ile Sarıyer’in zenginliğini, potansiyelini harekete geçireceğiz.

Modern Balık Çarşısı

Sarıyer, balığın sadece tutulduğu değil en iyi pazarlandığı ve tüketildiği bir yer olacaktır.

Osmanlı Çileği (İstinye), Börek, Bal

Sarıyer tarihten kokulu İstinye çileği, kuş üzümlü Sarıyer böreği ve doğal balı ile tanılıyor. Tüm bu özellikleri harmanlayarak tanıtımını sağlayacak, böylece Sarıyer ekonomisini canlandıracağız.

EĞİTİM

Eğitim Desteği

‘’ Okul öncesi eğitim için her mahallede kreş ve ana okullarının açılması desteklenecektir. Tüm öğrencilerin rahatça ulaşabildiği bilgi merkezleri geliştirilecektir. Elektronik kütüphane çalışmalarına başlanacaktır. Eğitimde fırsat eşitliği için her türlü destek verilecektir.

Üniversiteye Hazırlık İçin Etüt Merkezi

Gözlemci eğitmenler eşliğinde, dersaneye gitme imkanı bulamayan veya kalan boş vakitlerini test çözerek değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz için etüt merkezleri oluşturacağız. Böylece eğitimde eşitlik sağlayacağız.

TAPU ve İMAR

Tapu ve imar konusu kesin olarak çözüme kavuşturulacak. Halkın barınma hakkını savunacağız. Sarıyerli’nin kentsel dönüşüm rantına karşı örgütlü yapısını daha da güçlendireceğiz. Sarıyer’in rantını Sarıyerli paylaşacak.

TURİZM

Sahil Şeridi


Sarıyer sahil şeridi düzenleme çalışmaları ile sahil kesiminin daha prestijli ve kaliteli şekilde kullanımını sağlayacağız.

Seyir Terasları- Kuleleri

Havantepe, Fener Yolu ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi gibi yüksek yerlerde kuracağımız seyir terasları ile İstanbul’un Sarıyer’den izlenmesini sağlayacağız.

İnanç Turizmi

Sarıyer pek çok dine ve inanca mensup hemşehrimizi sınırları içerisinde ikamet ettiriyor. Bu inançların, her inanca ait ibadet mekanında ve yapılacak toplantılarla farklı alanlarda kaynaştırılması Sarıyer’in kucaklaşmasını sağlayacak.

Piknik Alanlarına Ring Hat

Belgrad Ormanı gibi mesire alanlarımıza daha az araç girişi sağlayarak hem doğayı koruma altına alacak, hem de sağlıklı nesiller oluşturulmasına katkıda bulunacağız.

Tarihi Eser Restorasyonu

İlçemizde bulunan tarihi eserlerimize sahip çıkarak ve orijinallerine sadık kalarak restorasyonunu sağlayacağız. Sarıyer’i gelecek nesillere kendi değerlerine sahip çıkarak teslim edeceğiz.

SPOR ALANLARI

Su Sporları

Karadeniz sahil şeridini su sporlarının yapılabileceği şekilde düzenleyerek dünyanın gözünü Sarıyer’e çevirteceğiz.

Spor Tesisleri

Tüm mahallelerde ‘’Spor Kompleksleri’’ oluşturarak, her yaştan insanımızı spor yapma imkanına kavuşturacağım.Av. Necati Yıldırım Kimdir?

Necati Yıldırım, 1966 yılında Artvin Borçka’da doğdu. 1984 yılında Kartal Lisesi’nden mezun olan Yıldırım, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumaya başladı.

1992 yılında serbest avukatlığa başlayan Yıldırım aynı zamanda danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Yıldırım’ın; İstanbul Barosu ‘’CMK Eğitim Belgesi’’, İstanbul Barosu ‘’Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku Sertifikası Programı’’, Türkiye Barolar Birliği ‘’ Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’’ Eğitim Semineri, İstanbul Borasu ‘’Çevre ve Kent Hukuku Afet Yasası ve Kentsel Dönüşüm’’, İstanbul Barosu ‘’Kadın Hakları Uygulama Eğitim Belgesi’’, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı ‘’Tüzel Kişilik Perdesinin Aralanması’’, Unicef ‘’Önce Çocuklar’’ Programı, Kadir Has Üniversitesi ‘’Spor Hukuku ve Yönetimi’’, SODEV ‘’ Yerel Yönetimleri Okulu’’ ve Türk Kızılayı ‘’ Afete Hazırlık ve Müdahale Eğitimi’’ sertifikaları ve katılım belgeleri bulunmaktadır. İki dönem Sarıyer Spor Kulübü genel sekreterliği, CHP Sarıyer ilçe yönetim kurulu başkan yardımcılığı, görevlerini üstlenen Yıldırım halen; İstanbul Barosu’nda Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyeliği; Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve ikinci dönem başkan yardımcılığı; CHP hukuk komisyon başkanlığı; Sarı Platform Derneği kurucu üyeliği; yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Yıldırım’ın ‘’ Cumhuriyet Dönemi Kentleşme Kültürümüz’’ başlıklı sunumu İstanbul Barosu tarafından kitap olarak basıldı.