Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti'den Sarıyer'de gövde gösterisi
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti'den Sarıyer'de gövde gösterisi

AK Parti'den Sarıyer'de gövde gösterisi
AK Parti Sarıyer Seçim Koordinasyon Merkezi ve İrtibat Bürosu, törenle açıldı. Açılış töreni öncesi AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı tarafından "İktidar yürüyüşü" adlı etkinlik gerçekleştirildi.
04.11.2013 / 17:58


AK Parti Sarıyer Seçim Koordinasyon Merkezi ve İrtibat Bürosu, törenle açıldı. 4 Bin Sarıyerli vatandaşın katıldığı açılış töreni öncesi AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı tarafından "İktidar yürüyüşü" adlı etkinlik gerçekleştirildi.AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Safi ve parti yetkililerinin de bulunduğu kortej, mehter takımı eşliğinde Büyükdere Meydanı'ndan Sarıyer Meydanı'na kadar yürüdü. AK Parti Sarıyer Teşkilatı, ilçe yöneticileri ve aday adaylarıyla birlikte iktidar yürüyüşünde bulunup, adeta gövde gösterisi yaptılar.Açılışa AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Milletvekili İsmail Safi ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yanı sıra AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları Selami Uzun, Şems Çakıroğlu, Nurettin Çelik, Ali Düşmez, Başar Biberoğlu, Ali Rıza Zaman, Sabri Avcı, İsmail Bülbül, İskender Yaman, Salih Güzel, Kazım Uğur Kızılaslan, Sedat Özsoy, Muhittin Terzi de katıldılar.Sarıyer Meydanı'nda düzenlenen açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, parti olarak istikrarlı ve başarılı bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini ve birçok hizmete imza attıklarını belirtti.

Topbaş, kendilerine destek vererek yönetimde söz sahibi yapan vatandaşların, İstanbul'daki güzel hizmetlere de katkı sunduklarını ifade etti.Vatandaşların desteği olmadan hizmetlerin olamayacağını dile getiren Topbaş, şöyle devam etti:

"Millet bazen şöyle diyor: 'Zaten göreviniz yapacaksınız' Peki bugüne kadar görevlerinin başında olanlar, neden görevlerini yapmadı o zaman? Bir de böyle bakmak lazım. Bizler mesuliyet aldık, bir emanet aldık yavrularımızın geleceği için. Evet gün bugün. Artık Sarıyer ilçemizin seçim koordinasyon merkezinin açılış töreni var. Burada daha fazla çalışmak, daha fazla yorulmak üzere bir araya geliyoruz. Siyaseti birlikte yapıyoruz. Sizlerden destek istiyoruz. Gönüllerinizde yer tutmak istiyoruz."

Topbaş, asla kendilerini düşünmediklerini ifade ederek, "Biz 'vatanımız, ülkemiz ve partimiz ne olacak?' diye düşünenlerdeniz. Şu an belediye başkanı aday adayı seçimi var. İnşallah Sarıyer'in uygun gördüğü ve genel merkezimizin de onayladığı bir arkadaşımızla, Sarıyer'de destanlar yazacağız. 5 yıllık kesintiden sonra, Sarıyer tekrar yerel hizmete sahip olacak. Ben her birinizin gayretini şimdiden tebrik ediyorum. Sarıyer'i inşallah şimdiden AK Partili bir belediye olarak kabul ediyorum. Sonuçlar inşallah çok güzel olacak" diye konuştu.Babuşcu: "Kararlılığımızı vurgulamak için buradayız"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da parti olarak yapmaları gerekenin en iyisini yapma konusunda kararlı olduklarını anlatarak, zorlaştırmanın hiçbir zaman hizmet anlayışlarının içinde yer almadığını söyledi.

Laf yapan değil iş yapan bir parti olduklarını aktaran Babuşcu, "Bizler sadece kararlılığımızı vurgulamak için buradayız. Biz yapmamız gerekenin en iyisini yapalım. O zaman sandıktan çıkacak sonuç, bizi de Sarıyer'i de çok memnun edecek bir sonuç olacaktır" dedi.

Babuşcu, kendilerinin hizmetleriyle varolduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti :

"Biz 153 yılın hayali olan Sultan Abdülhamit'in ilk eski çalışmalarını yaptığı Marmaray'ı, Cumhuriyetin 90. yılında hizmete açarken, birileri tahkir etmekten, küfür etmekten hakaret etmekten vazgeçmedi. Ama biz sadece milletimize hizmet ederek, cumhuriyetimizi yeni projeleri hayata katarak yüceltebileceğine inanmış, bu anlamda milletin efendisi değil milletin hizmetkarı olan bir siyasi partiyiz. İstanbul'da biz her gün yeni bir projeyi hayata geçirirken, yarınlar için daha yeni projelerin çalışmalarını yapıyoruz."Yaptıkları tünelin Sarıyer'in trafiğini nasıl rahatlattığını en iyi ilçe sakinlerinin bildiğini ve hissettiğini dile getiren Babuşcu, Sarıyer'in kendine has problemlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için hazır olduklarını belirtti.AK Parti'nin yerel yönetimlerdeki marka değeriyle İstanbul'un ve tüm ilçelerinin tanışmayı hak ettiğini söyleyen Babuşcu, "Eski MHP Sarıyer İlçe Başkanı Verda Yiğit de AK Parti saflarında bu yerel seçimde mücadele edecek. Gücümüze güç katacak. AK Parti'nin siyasette kadınların yer almasına dair hassasiyetini ve sayın Başbakanımızın telkinini herkes biliyor" ifadelerini kullandı.İstanbul'da tüm meclislerde hiç olmadığı kadar kadın temsilcileri olacağını bildiren Babuşcu, "Onun için kadın kollarımız, siyasette bizim siyasetimize samimiyet katan, hanımefendi inceliğiyle ve zarafetiyle dokuyan çok büyük katkıları olan teşkilatımızdır. Verda Hanım yuvamıza hoş geldi, hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından, Topbaş ve Babuşcu, kurdeleyi keserek, AK Parti Sarıyer Seçim Koordinasyon Merkezi ve İrtibat Bürosu'nun açılışını yaptı. Babuşcu, AK Parti'ye geçen eski MHP Sarıyer İlçe Başkanı Verda Yiğit ve arkadaşlarına da parti rozetlerini taktı.