Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Beşiktaş-Sarıyer istikametinde ki şok yolsuzlukları sırasıyla açıklamaya başlıyoruz.
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Beşiktaş-Sarıyer istikametinde ki şok yolsuzlukları sırasıyla açıklamaya başlıyoruz.

Beşiktaş-Sarıyer istikametinde ki şok yolsuzlukları sırasıyla açıklamaya başlıyoruz.
KUL HAKKI YİYEN “SARAY İNŞAAT TAAHHÜT ZİRAAT İLAÇ VE MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'NİN” bordrolarda ki haksız kazançlarını yayınlıyoruz…
31.10.2013 / 20:48


VARAN -1

Beşiktaş Belediyesi’nde yaşanan yolsuzluklarla ilgili haberimiz sonrası başta CHP Genel Merkezi olmak üzere Beşiktaş Belediyesi’nde tüm dikkatler gazetemize çevrilmişti. Haberimiz Beşiktaş Belediyesi’ndeki kişileri o kadar rahatsız etmiş ki Belediye bünyesindeki internet ağından gazetemize ulaşım engellenmiş durumda.

Konuyla ilgili bir önce ki haberimizde; Beşiktaş Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde dokuz(9) yıldır bordrolama hizmeti veren taşeron firmanın, Belediye ile yapılan sözleşme gereği çeşitli birimlerinde istihdam edilen işçilerin bordrolarında gösterilen rakamları işçilere ödemediğini, bununla ilgili belgelerin de elimizde olduğunu yazmıştık.

Şimdi bu belgeleri bir bir açıklıyoruz..

Beşiktaş Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ile taşeronluk sözleşmesi yapan firmanın adı;

SARAY İNŞAAT TAAHHÜT ZİRAAT İLAÇ VE MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Beşiktaş Belediyesi’ne yaz döneminde 50, kış döneminde ise 20 civarında işçinin bordrolama hizmetini sunan bu firma sözleşme gereği her ay belediye’ye işçilere ödenmek üzere bordrolar ibraz etmekte ve bordrolar üzerinden yapmış olduğu tahsilatlar neticesinde işçilerin banka hesaplarına maaşlarını yatırıyor. Buraya kadar ne var bunda diyeceksiniz.

Evet buraya kadar bir şey yok. İş bu noktadan sonra kopuyor. İşçilere görev, derece ve kademelerine göre değişik tutarlarda maaş ödenmekte. (Bu bordroların fotokopilerini yazımızın sonunda tüm detaylarıyla bulabilirisiniz)

SARAY İNŞAAT, Belediye’den…

- 1.984,11 TL.’yi bordro ile tahsil edip işçilere 1.100,00 TL. ödeme yapıyor. Aradaki 884,00 TL. fark firmanın kasasında kalıyor.

- 2.317,08 TL ve 2.465,49 TL. ’yi bordro ile tahsil edip işçilere 1.500,00 TL. ödeme yapıyor. Aradaki 817,08 ve 864,49 TL. farklar firmanın kasasında kalıyor.

- Bu farkların, 9 yıl içerisinde 12 ay boyunca oluştuğunu düşünürsek ortaya büyük miktarda haksız kazanç ortaya çıkıyor.

Belediye bünyesinde çalışan işçilerden birisi bankaya kredi başvurusunda bulunuyor. Belediye’den aldığı bordrodaki rakamla banka hesabına yatan rakam arasındaki fark dikkatini çekiyor. Araştırmaları bir noktada tıkanıyor. Çünkü resmiyette bu firma ile her hangi bir ortaklığı bulunmayan Destek Müdürü’nün gayri resmi yollardan ortağı olduğu ve onun bu konuyu örtbas etmeye çalıştığını görüyor.

VARAN 2… Sarıyer’de “Saray” gibi evleri Beşiktaş Belediyesi’nden hangi üst düzey yöneticiler kaptı? “ŞOK” TAPULARI YAKIN ZAMANDA AÇIKLAYACAĞIZ.

Beşiktaş’ta başlayıp Sarıyer’de son bulan haksız kazanç zincirinde bu anlattığımız olay, buzdağının suyun üzerinde kalan kısmı durumunda. Bu haksız kazançtan Sarıyer’de elde edilen tapuları açıklayacağımız belediye üst düzey yöneticilerinin bilgi ve himayesinde gerçekleşmiştir. Beşiktaş Belediyesi’nde ki üst düzey yöneticilerin isimleriyle birlikte elde ettikleri rantla Sarıyer’de yatırım yaptıkları tapuları, bir sonra ki haberimizde ve 10 Kasım’da çıkacak yeni sayımızda tüm detaylarıyla açıklayacağız. Aynı zamanda bazı faturalar ve ihalelerle ilgili çok ciddi belgeleri de yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

İŞTE YOLSUZLUĞUN BELGELERİ


YORUMLAR
YETKİN ÖZCAN: 
""
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNDEN GELEN,SARIYER BLD BASKAN YARDİMCISI RECEP YELE VE ZABITA MUDURU SEMRA HANIMA BU OLAYLARI SORMAK LAZIM NEDE OLSA ARKADAŞLAR BİLİRLER BİRBİRLERİNİ
02.11.2013 / 08:54
vatandaşın biri: 
""
sarıyer belediyesinden sonra bide beşiktaş belediyesimi çıktı? yeter arkadaş yeter çekin elinizi ayağınızı sarıyerden. belkide ismaille şükrü ortaktır kimbilir?
01.11.2013 / 22:04