Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kaymakam Ömer Karaman örnek projelerine devam ediyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kaymakam Ömer Karaman örnek projelerine devam ediyor

Kaymakam Ömer Karaman örnek projelerine devam ediyor
Sarıyer Kaymakamlığı ve Fatih Koleji “Sen yeter ki iste” adlı örnek bir sosyal ve eğitim projesine imza attılar.
26.10.2013 / 16:05


Sarıyer Kaymakamlığı ve Fatih Koleji “Sen yeter ki iste” adlı örnek bir sosyal ve eğitim projesine imza attılar. Kaymakamlığa başvuracak 130 ihtiyaç sahibi öğrenciye Anafen Dershaneleri’nde ücretsiz bir şekilde kurs verilecek.Bu örnek projenin tanıtımı dün Boğaziçi Fatih Koleji’nde yapılan toplantında gerçekleştirildi. Projeyi gerçekleştiren ve büyük emek sarfeden Kaymakam Ömer Karaman, projenin içeriyle ilgili bilgi verip, maddi durumu yeterli olmayan çocukların eğitimine katkı yapacak tüm projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti.Toplantıya Sarıyer ilçesinin birçok mahalle muhtarı, Anafen Dershaneleri Genel Müdürü ve Kaymakamlık Daire Müdürleri de katıldı. Ayrıca okul müdürleri ve öğrenci velileri de bu örnek pojenin tanıtım toplantısında yer aldılar.KAYMAKAM KARAMAN: "Eğitim Seviyesinin Yükselmesi İçin Çaba Harcıyoruz”

“Sen yeter ki iste” adıyla hayata geçirilen projenin, okumak isteyen öğrencilere önemli bir eğitim imkanı sunulduğunu belirten Kaymakam Ömer Karaman ise, çok hayırlı bir projeye imza attıklarını belirtti. Kaymakamlık olarak her yıl 2 milyon TL’ye yakın paranın Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara dağıtıldığını ifade eden karaman, “Eğitim bir ülkenin en temel alt yapı hizmetidir. Biz de bu anlamda Sarıyer’deki eğitim olayının gelişmesi ve seviyesinin yükselmesi için çaba harcıyoruz. ‘Sen yeter ki iste’ adlı projede bu çabalardan bir örnek. Okumak isteyen öğrencilarimize ve çocuklarını okutmak isteyen velilere desteğimiz daima sürecektir. Bu konuda kapımızı çalan hiçbir öğrenci ve velimizi geri çevirmedik. Her türlü yardımı yaptık, yapmayada devam edeceğiz” dedi.

“Tüm Özel Ve Devlet Okullarımız Potansiyellerini Sarıyer İçin Harcayacaklar"

Bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olacağını açıklayan Kaymakam Ömer Karaman, imkanlarını ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının yararlanması için kullanan Fatih Koleji ve Anafen Dershanleri’ne teşekkür etti. Karaman, Sarıyer’deki eğitim, öğretimin kalitesinin yükselmesi için marka değeri yüksek olan özel okullar ile devlet okullarının müdürlerini önümüzdeki günlerde ortak bir toplantıya çağıracaklarını ve potansiyellerini, bilgi ve tecrübelerini Sarıyer için harcamaları için önemli organizasyonlar düzenleyeceğini açıkladı.