Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şems Çakıroğlu Sarıyer'den Belediye Başkan Aday Adayı oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şems Çakıroğlu Sarıyer'den Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Şems Çakıroğlu Sarıyer'den Belediye Başkan Aday Adayı oldu
Çayırbaşı'nda doğup büyüyen Şems Çakıroğlu, AK Parti'den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
13.10.2013 / 14:12
Çayırbaşı'nda doğup büyüyen Şems Çakıroğlu, AK Parti'den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Çakıroğlu, "20 yıllık belediyecilik tecrübemle doğup büyüdüğüm yere hizmet etmek isrtiyorum" dedi.Sarıyerli Şems Çakıroğlu, 20 yıllık belediyecilik bilgi birikim ve tecrübesini, doğup büyüdüğü yer olan Sarıyer için değerlendirmek üzere Sarıyer belediye başkan aday adayı oldu. Yüzlerce partilinin AK Parti ilçe binasına sığmadığı müracaat esnasında, özellikle AK Parti dışından da birçok ismin Çakıroğlu'na destek vermesi dikkat çekti. Başvuru formunu AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir'e veren Şems Çakıroğlu, Ferahevlerdeki Parti binasını hınca hınç dolduran tüm sevenleri ile tek tek konuşarak ilgi gösterdi.ÖZDEMİR: "BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İNSANLARLA YOLA ÇIKIYORUZ"

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir yaptığı açıklamada, "Bir dönem belediye başkan yardımcılığı yapmış teşkilatımızın yetiştirdiği değerli kardeşlerimizden Şems Çakıroğlu'nun belediye başkan adaylığına müracaatı vesilesiyle buradayız. Burada birbirinden değerli ve güzel insanlarla yola çıkıyoruz. Şems Çakıroğlu AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar siyasette, belediyelerde farklı farklı görevlerde yer almış ve Sarıyer'e hizmet etmiş değerli bir arkadaşımız. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz" dedi.Daha sonra söz alan Şems Çakıroğlu Sarıyer'in mozaiğini karşısında gördüğünü belirterek, "Bu yaşıma kadar her anımı paylaştığım gibi burada da beni yalnız bırakmamış bir Sarıyer mozaiği görüyorum karşımda. Sarıyer'den esnafları görüyorum, Sarıyer'den balıkçı reisimizi görüyorum, Sarıyer'den sivil toplum örgütlerimizin başkanları olan dostlarımı görüyorum. Sarıyer'de sadece AK Parti ailesinden insanlar olmadığını görüyorum. Ben kendilerine her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz demiş eskiler. Bizler bu zaman kadar çok lafına baktığımız insanlar gördük. Aslında işine bakmak lazım. Sizler bir ömür boyunca nasıl iş yaptığımı, benim nasıl olduğumu bilen insanlarsınız. Siyaset yapmayı tercih ettim. 20 yıllık belediyecilik birikimimi, doğduğum, büyüdüğüm, babamın, dedemin gömülü olduğu ilçede hizmet etmeye karar verdim" diye konuştu."SARIYER'İN 40 YIL SONRASINI PLANLAYACAĞIZ"

Sarıyer'de AK Parti'ye en çok oy kazandıracak kişi olduğunu düşündüğü için adaylık açıklaması yaptığını söyleyen Çakıroğlu, "Eğer Allah izin verirse ve bu görev bana tevdi edilirse hep 40 yıl öncesini aradığımız Sarıyer'in 40 yıl sonrasını planlayacağız. Bu görevi bana nasip ederse, bu görevi bana verirse AK Parti'nin kökünün toprakların çok derinliklerinde olduğunu unutmadan ve yeni çıkmış bir hareket gibi görmeden çalışacağım. 40 yıl önce de bu dava için Sarıyer'de en zor şartlar altında emek vermiş, büyük fedakarlıklarla davaya hizmet etmiş büyüklerimizin 40 yıllık emeğini, Sarıyer'in en tepesine vurmak amacıyla, 40 yıl öncesiyle 40 yıl sonrası arasında bir köprü olma niyetiyle karşınıza aday adayı olarak çıktım. Sarıyer'in, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 2023 hedefindeki amaçları doğrultusundaki yerini alması da öncelikli hedeflerimizdendir" şeklinde konuştu."KİREÇBURNU SAHİLİNDE HELVA SATTIM"

Sarıyer'de doğduğunu ifade eden Çakıroğlu, "Çayırbaşı'nın çocuğuyum. Kireçburnu'nda sahilde helva da sattım, öğrenciliğimi de ihmal etmedim. Çalışarak geldiğim ve memur olarak girdiğim bir belediyede müdür oldum. Büyükşehir'e gittim şube müdürü oldum ve tekrar belediye başkan yardımcısı oldum. Şimdi de niyetin Allah izin verirse başkan olarak Sarıyer'e hizmet etmek. Aslolan benim başkanlığım değil, aslolan bu hareketin bu davanın AK Parti bayrağının Sarıyer'de tekrar dikilmesidir. Ben değil içimizden adaylık için kim çıkartılırsa çıkarılsın sonuna kadar yanındayım ve kendisine yardımcı olacağım" dedi. Şems Çakıroğlu kendisine destek vermek için AK Parti binasına akın eden sevenlerinini alkışları arasında tamamladığı sözlerinin ardından, aday adaylığı başvuru formunu ilçe başkanı Hüseyin Özdemir'e teslim etti.Kendisine tebrik ve başarı temennisinde bulunmak isteyip,izdiham nedeniyle görüşemeyen bazı sevenleri için sık sık dışarı çıkmak zorunda kalan Şems Çakıroğlu, AK Partililer kadar parti dışından da kendisine verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ŞEMS ÇAKIROĞLU KİMDİR:

1971'de İstanbul Sarıyer'de doğdu. İlk-orta tüm eğitim hayatı Sarıyer'de geçen Çakıroğlu, orta öğrenimini Sarıyer İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı.

Aldığı iki lisans eğitiminden ilkine Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde başladı.

Askerliğini tamamladıktan sonra girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 2003 yılında mezun oldu.

Aynı okulun Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne bağlı Din Sosyolojisi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

İlk olarak 1994 yılında girdiği ve 5 yıl çalıştığı Sarıyer Belediyesi'nde sırasıyla; Memur, Şef, Kültür Müdürü olarak görev yaptı.

2000 yılında girdiği İETT Genel Müdürlüğü'nde Özel Kalem Şube Müdürü olarak yaptığı görev esnasında sırasıyla Bimtaş ve Beltur'da Yönetim Kurulu Üyeliği hizmetlerinde bulundu.

2004 Yerel Seçimleri'nde Sarıyer Belediyesi'ni kazanan AK Parti ekibinde yer alan Şems Çakıroğlu, 2009 yılındaki bir sonraki seçimlere kadar; Hesap İşleri Müdürlüğü, Gelirler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Kıymet Takdir Komisyonu Başkanlığı'ndan sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti.

2004-2009 yılları arasında Sarıyer Beldiye Spor Kulübü'nde Başkanlık ve Sarıyer Spor Kulübü'nde Asbaşkanlık ile Genel Kaptanlık görevlerinde bulundu.

2009 yılındaki seçimlerden sonra Beyoğlu Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Çakıroğlu, 2014 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediye Başkan Adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

Evli ve dört çocuk babası olan Şems Çakıroğlu, Arapça ve İngilizce biliyor. 


YORUMLAR
mustafa marangoz: 
""
hayırlı olsun başkanım sizi çok seviyoruz
16.10.2013 / 11:06