Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kaymakam Ömer Karaman'ın Kurban Bayramı mesajı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kaymakam Ömer Karaman'ın Kurban Bayramı mesajı

Kaymakam Ömer Karaman'ın Kurban Bayramı mesajı
Sarıyer Kaymakamımız Ömer Karaman, Kurban Bayramı dolayısıyla bir bayram mesajı yayınladı.
11.10.2013 / 12:40


Sarıyer Kaymakamımız Ömer Karaman, Kurban Bayramı dolayısıyla bir bayram mesajı yayınladı. Tüm halkımıza, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına duyurulur.

SARIYER
KAYMAKAMI ÖMER KARAMAN'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Dini bayramlarımız; karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, birlik ve beraberliğimizin, kardeşlik ve dostluğumuzun en sıcak şekilde hissedildiği özel günlerdir.

Milli ve manevi duygular ile sosyal sorumluluk bilincinin en üst seviyede yaşandığı bayramlarda bu güzellikleri vatandaşlarımızla paylaşmak, toplumumuzun yardım ve desteğe muhtaç kesimini hatırlamak, onlara Devletin sıcak ilgi ve şefkatini göstermek büyük önem taşımaktadır. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek, acılarını paylaşmak, hepimizin hem hukuki hem de insani ve ahlaki görevidir.

Bu vesile
ile en kalbi duygularımla, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, İlçemiz tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin, onların ailelerinin ve değerli Sarıyerli hemşehrilerimin kurban bayramlarını tebrik eder, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Ömer KARAMAN

Sarıyer Kaymakamı

DUYURU

Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla bir tebliğ hazırlanarak Sarıyer'deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilmiştir. Aynı zamanda söz konusu tebliğ Kaymakamlın resmi sitesi www.sariyer.gov.tr ‘de yayınlanmıştır. Vatandaşlarımız bayramın huzur ve güvenliğini bozacak bir durumla karşılaşmaları durumunda 155, 0 (212) 323 36 36, 156, 0 (212) 271 50 51 numaralı telefonları, sağlık problemleri için ise 112 acil telefonlarını arayabileceklerdir.

T.C.

SARIYER

KAYMAKAMLIĞI

İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü

Sayı : 95535343-490-2606                            Tarih: 09/10/2013

Konu: Kurban bayramı tebliği

                                     Kamu Kurum ve Kuruluşlarına

Yaklaşan Kurban Bayramının ilçemizde huzur ve güven içinde kutlanması için;

1-
Kurban kesim işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ve uygun bir ortamda yapılabilmesi için yerel yönetimlerle birlikte sivil toplum kuruluşlarının da devreye konulması teşvik edilecektir. Cadde ve sokak artalarında kesim yapılmasına izin verilmeyecek, kesim yapanların tesbiti halinde ilgili birimlerce 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun 8/a maddesi gereğince yasal işlem yapılacaktır.

2- Kurban kesim ve satış yerlerinde Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından kurulan bürolar vasıtasıyla gerekli yasal işlemler titizlikle uygulanacak, kurban kesimlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine azamiölçüde özen gösterilecektir.

3- Kurban kesim yerlerinde belediye tarafından kasap, çengel ve su bulundurulacak su tankları yerden yüksekte olacak, kesim yerleri tabla betonlarının zeminden yüksek, kanların su ile temizlenebilmesi için %5 meyilli olması sağlanacaktır.

4- Kurban bayramı süresince vatandaşların huzur ve güvenini sağlamak amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı kendi sorumluluk bölgelerinde kurban satış ve kesim yerlerinin giriş çıkış trafiği ve asayişini sağlayarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.

5- Huzur ve güveni bozucu durumlarla karşılaşılması halinde vatandaşlarımızca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün sorumluluk bölgesi için 155 ve 0 (212) 323 36 36'dan (dahili 122-125)'e İlçeJandarma Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesi için ise 156 ve *0 (212) 271 50 51 nolu telefonlarına ihbaredeceklerdir.

6- Vatandaşlarımızın kurban kesim yerlerinde vuku bulan her türlü sağlık problemleri için 112 acil sağlık telefonlarını arayabileceklerdir.

Ayrıca konu ile ilgili Kaymakamlık Makamında Kaymakam başkanlığında 25.09.2013 tarihinde yapılan Kurban Hizmetleri Komisyon toplantısı neticesinde alınan kararlar ekte gönderilmiştir. Kararlara titizlikle riayet edilerek, ilgili her birimin üzerine düşen görevleri yerine getirmesini ve herhangi biraksaklığa meydan verilmemesini önemle rica ederim.

Ömer KARAMAN

Sarıyer Kaymakamı