Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi'nde Yolsuzluk Soruşturması Panik Yarattı
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi'nde Yolsuzluk Soruşturması Panik Yarattı

Sarıyer Belediyesi'nde Yolsuzluk Soruşturması Panik Yarattı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye başkan yardımcıları ve bazı birim müdürleri hakkında ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma iddiası ile soruşturma başlatıldı.
24.09.2013 / 15:34


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç , belediye başkan yardımcıları ve bazı birim müdürleri hakkında ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Sarıyer Belediyesi'nde Panik

AK Partili Cemil Özbalta Hacı Bayraktar ve CHP'li Hayati Kaptanoğlu'nun Sarıyer Belediyesi'ni inceledikten sonra hazırladığı denetim raporunda Sarıyer Belediyesi'nin usulsüz ve piyasa değerinin çok üzerinde alımlar yapmasını tespit etmesi ve denetim raporunun savcılığa intikal etmesi ile başlayan süreç Sarıyer Belediyesi'nde paniğe yol açtı.

İmzası olanlar kara kara düşünüyor

Konuyu Savcılığa suç duyurusunda bulunarak yasal boyuta taşıyan AK Partili iki meclis üyesinin başlattığı süreçte, Sarıyer Belediyesi'nde imza yetkisi bulunan isimleri büyük tedirginlik ve korku sardı. Belediyeye piyasa değerinin üzerinde alım yapma, usulsüz ve gereksiz alım yapma yapılan evraklar üzerinde imzası bulunan belediye yetkilileri dolayısıyla savcının takibinde ne yapacaklarını tedirginlikle beklemeye başladılar. Davayla ilgili hesap vermeleri gerektiğinde, ne cevap vereceklerini kara kara düşünüp ne yapacaklarını araştırmaya başladılar.

Yoğurdu üfleyerek yiyorlar

Sarıyer Belediyesinde Denetim Raporu şokundan sonra, artık risk almak istemeyen yöneticiler, her evrağı incelemeden imzalamaz hale geldiler. Böyle davranmalarının sebebi ise içinde bulundukları riskli süreci daha da içinden çıkılmaz hale getirme korkusundan yaptıkları ancak bu sebeplerden dolayı da Belediyede işlerin yavaşladığı duyumlarımız arasında yer alıyor.

Gelişmeler ve savcılık soruşturmasının seyri, Sarıyer yenigün'de olacak...