Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MHP Sarıyer'de güçleniyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP Sarıyer'de güçleniyor

MHP Sarıyer'de güçleniyor
Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban ve Yönetim Kurulu, Sarıyer Yenigün Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
12.09.2013 / 19:52


Ramazan ayını manevi duygularla en doğru ve en anlamlı bir şekilde geçirdiklerini vurgulayan Erdal Çoban “Sarıyer’de Milliyetçi Hareket Partisi var gücüyle çalışmalarını hızlandırarak devam ediyor” dedi.

Çoban konuşmasında “Ramazan ayını halkımızla beraber geçirdik, iftar programları gerçekleştirerek 24 mahallede iftar yaptık. Burada bizim belediyemiz yok, büyükşehir belediyemiz yok, sırf bunu Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı olarak yaptık. İftarların ardından mahalleli ile çay sohbetlerinde bulunduk. Teravi namazını o mahalleler de kıldık. Öğlen 14:00 – 15:00’de girdiğimiz mahalleden gece 01:00 – 02:00’de çıktık. Oradaki esnafları gezdik sorunlarını dinledik 24 mahalleyi dolaştık. En son Sarıyer merkez’de 1500 kişilik büyük bir iftarla Kadir Gecesi’nde iftarımızı bitirdik.

Eylül Ayında Başkan Adayımız %99 kesinleşecek

Rahatlıkla söyleyebilirim ki geçen yılda aynısını yaptık fakat her yıl etkinliklerimize katılımlar artıyor ve seneye çok daha fazla katılımlar olacaktır. İlçe yönetiminden, meclis üyesi yada belediye başkan aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımızdan istifasını aldık. (Murat Azaklı, Hikmet Öztürk ve Serdar Doğan istifa eden yönetim kurulu üyeleri) Onların yerine yönetim kuruluna yeni takviyeler yapacağız ve Eylül ayında da belediye başkan adayımız %99 netleşecek.

1 Ekim’den itibaren de bütün mahalleleri bölge bölge, bölerek yönetim kurulumuzu her bölgeye hakim olacak şekilde iş paylaşımını yaparak hızlı bir çalışmanın içine gireceğiz. Siyasette %100 diye bir şey yok, %99 Eylül ayında adayımız netleşecek. Çünkü Sarıyer gibi bir yerde siyasetin Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye başkanı olmaya yakın olduğu bir ilçedeyiz.

Bizim Adayımız Vatanını, Milletini, Bayrağını sevecek

Biz daha önceden de paylaştık. Başkan Adayımız Vatanını, milletini, bayrağını sevecek, kimse ile sorunu olmayacak ve seçim bütçesini ilçe binasında yapacak, plazalarda değil özellikle söylüyorum. Çünkü plazalarda seçim bütçesi yaptığımızda, geldiğimiz zaman oraya hizmet ediyorsunuz. Biz Sarıyer’e hizmet etmeye talibiz. Belli insanların, belli bir para babaları mı diyelim, sermaye babaları mı diyelim, doymayanlar mı diyelim, bunlar nedir? Sarıyer’deki vatandaşlara hizmete talip olduğumuz için seçim bütçesini oralarda yapmayacağız.

Adayımız Sarıyerli olsun diye bir kuralımız yok

Başkan adayımızın geçmişinde en ufak bir leke olmayacak, biz insanımızı çıkardığımız an insanların kafasında bir şüphe oluşmayacak. Tüm insanımız bilecektir ki burada dürüst bir belediye başkanı, dürüst bir ekip var. Malımızı, çocuğumuzun geleceğini, insanlarımızın haklarını koruyor. Yani bunlar bizim haklarımızı kimseye yedirmezler güvenini duyması lazım, öncelikle bizim kriterimiz bu… Ayrıca tabi ki alçakgünüllü olacak ve bizim olmazsa olmazımız 4 büyük sevdamız var; bayrak, vatan, büyük türk milleti ve inancımız… Belediye başkan adayımızın bunlarla sorunu olmayacak. İllaki Sarıyerli olsun diye bir görüşüm yok. Çünkü bu illaki Sarıyer’li olsun demek mantığı biraz bana, dar pencereden bakmak gibi geliyor. Sarıyer 400 bin nüfuslu bir ilçe yani Anadolu’da 5 yada 6 tane şehire karşılık bir ilçe… Bugün 400 bin nüfuslu bir Anadolu’da il düşünün bu ilin belediye başkanı kimse oranın o alanını, hesabını yapıyor mu yapıyor mu? Sarıyer’de kim bu işi yapacaksa, kim bu tecrübeye sahipse, kim Sarıyer’i bulunduğu yerden daha yukarı çıkmasını sağlayacaksa, bu insan Sarıyerli olmuş yada olmamış önemli değil.

Sarıyer’in turizmle büyümesi şart

Sarıyer’in en büyük problemi günlük göç vermesi. Sarıyer’de oturan insanların çalışan kesimden %80’i sabah maslaktan geçerek işe gidiyorlar. Kendi işidir yada farklı bir iştir. Fakat böyle bir %80’lik günlük göç veriyor. Sarıyer’de biz bu saatten sonra halı saha kuramayız, turizm alanları yapabiliriz, burada turistlik oteller yapabiliriz, bu turistlik oteller 30 kat, 40 kat olması gerekmiyor. Bizim o kadar alanımız var ki doğayı bozmadan, yeşil alanları katletmeden turistlik oteller yaparak buraya turist çekebiliriz.

Sarıyer’e Denizcilik okulu açılmalıdır

İlçemizde balıkçılığımız ön planda. En büyük, en geniş sahil şeridi bizde ama bir Denizcilik okulumuz yok! Sarıyer’de Denizcilik okulu açılabilir.Sarıyerli gençlere iş kapısı yaratılmalıdır

Burada şöyle 5 – 6 tane otel yapıldığını düşünün. Sarıyer cennet gibi bir ilçe fakat Tarabya Oteli’ni çıkartırsak Sarıyer’de başka otel yok. Bununla ilgili teşfik edilir, oteller yapılır, bu oteller %80’i - %85’i elemanı Sarıyer’den alır. Sarıyer Belediyesi olarak bir kurs açarım ve otellere ücretsiz Sarıyerli gençlerini yetiştiririm.

Mülkiyet problemi kanayan bir yara

Bununla ilgili yıllardır Sarıyer’e yanlış reçeteler sunuluyor. Mülkiyet problemi 1985’den itibaren Sarıyer siyasetinin önünü kapatan, bir çemberin içinde döndüren bir hal aldı. Yani bugün meclise gidiyorsunuz mülkiyet problemi, yerel seçimler yaklaşıyor alana çıkacağız her yerde bu sorun, bunun çözülmesi lazım. Eğer burada rant varsa, bu rant buraya sahip çıkan ve burada oturan insanlarla devlet arasında paylaşılması lazım. Buna 3’üncü şahısların arada rant var diye burada farklı bir proje yapmaması gerekir.

Bunu çözümü nedir? Mülkiyet dediğimiz zaman sadece belirli insanların, merkezi hükümetin belli bir alanı değil bu yerler, burada milli emlağın yeri var, ormanın var, büyükşehir belediyesinin var o yüzden çözümü de çok farklı olması lazım. Bununla ilgili bir çalışma yapılsın büyükşehir’e sunulsun. Büyükşehir değil, merkezi yönetim ise meclise gidecekse biz dedik ki grubumuzla beraber bu işin sorununu çözmek için varız. Bunu bölge milletvekillerimizle paylaştık. Onlardan evet bu çalışmayı yapın Ankara’ya getirin bizde mecliste her türlü desteği vererek bu sorunu çözelim sözünü aldık. Fakat biz bunu 4 yıldır sarıyer meclisine bunu yaptıramadık. Çünkü orada devamlı kavga var. Olan benim garibim vatandaşıma oluyor. Çünkü bunlar sorunu çözmek istemiyorlar… Eğer çözerlerse insanları kandıracak bir şey bulamazlar ve insanlara umut veremezler, o yüzden bunu çözmek gibi niyetleri yok.


YORUMLAR
LEVENT SÜSLÜ: 
"GÜVEN, HUZUR VE BAŞARI"
Sarıyerde MHP sadece hizmete taliptir. bu sebepten kafamız rahat ne rant ne para kavgamız var. halka hizmet hakka hizmettir diyerek son nefesimizi verene kadar bu topraklar için ter akıtmaya devam edeceğiz.
18.09.2013 / 17:14