Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Herşey Vatandaşlarımız İçin
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Herşey Vatandaşlarımız İçin

Herşey Vatandaşlarımız İçin
Daha önceki yıllarda bir tek atletizm branşında ücret almıyorduk, diğer branşlarda ücret alıyorduk. Bu sene bakanımızın talimatı ile bu ücretler kaldırıldı. Sadece yüzme hariç, diğer dallarda vatandaşımızın açtığımız okullara ilgisi çok arttı.
12.09.2013 / 19:01


Sarıyer Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman yapılan faaliyetlerle ilgi gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e açıklamalarda bulundu. Namık Şişman yaptığı konuşmada “Sarıyer Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü olarak bizim 2013 yılı içinde 29 Haziran’da tüm İstanbul’da olduğu gibi ilçemizde de yaz spor okulları açıldı. Bu spor merkezlerindeki 8 dalda 450 öğrencimiz basketbol, voleybol, judo, karate, tekvando, atletizm ve tenis olmak üzere faaliyet gösterildi.

Branşlarımızdan ücret alınmıyor

Daha önceki yıllarda bir tek atletizm branşında ücret almıyorduk, diğer branşlarda ücret alıyorduk. Bu sene bakanımızın talimatı ile bu ücretler kaldırıldı. Sadece yüzme hariç, diğer dallarda vatandaşımızın açtığımız okullara ilgisi çok arttı. Kalabalık olduğu için hocalarımız sınıfları ayrı ayrı çalıştırmak suretiyle, bu yaz boyunca 9 Eylül’e kadar devam edecek kurslarımızda gençlerimizi spora hazırlayıp yetiştirdiler, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.

Kilyos Futbol Sahası hayırlı olsun

Şimdi bakanlığımız öyle bir sistem hazırladı ki 2012 – 2013 sezonunda ücret almadı. Birde öğretmenlerin performanslarına dayalı ücret ödediği için okul Milli Eğitim‘le de iş birliği yaparak, bu okullara spor merkezlerimizi çok öğretimliye tabi etti ve herkes çok memnun. Zaman zaman vatandaşların arasına giriyoruz faaliyetlerden memnunlar, devletin açmış olduğu bu kurslara, spor merkezlerine ilgi fazla. Ayrıca bu yıl içinde yapılmış Kilyos Futbol Sahası suni çim zemini, çevre düzenlemesi, ışıklandırılması ve tribünleri ile amatör futbolun hizmetine sunuldu. 2013 – 2014 sezonunda yani önümüzdeki haftasonu ilk resmi müsabaka burada başlayacak. Ufak tefek eksikler de tamamlanıyor. İnşallah amatörler için bir rahatlama olacak. Çünkü Çayırbaşı Stadyumu yada Bahçeköy Stadyumu amatörlerin müsabakalarına yetmiyordu, Kilyos sahası bu açıdan büyük bir eksiği giderecektir.

Tüm imkanlarımızı vatandaşın yararına kullanıyoruz

Elimizdeki bütün tesisleri vatandaşın hizmetine bir şekilde sunmak istiyoruz. 24 saat gece gündüz bizden ne talep gelirse gücümüzün yettiği kadar karşılamaya çalışıyoruz. Enka Spor Kulübü ile aramızda Enka Spor Okulların olduğu arazi, Gençlik Spor Bakanlığının arazisi orada atletizim pisti var. Bu atletizim pistini vatandaş ücretsiz olarak kullanma yetkisine sahiptir. Elimizden geldiği kadar biz şehirin çeşitli yerlerine astığımız reklamlarla bu pistten vatandaşların erken saatlerde, resmi müsabakaların olmadığı akşam saatlerinde serbestçe kullanılabilir yetkisi olduğunu onlara bildiriyoruz. Sabah 07:00’den akşam 22:00’ye kadar açık.

Özel bir çalışma gerçekleştiriyoruz

Bizim yüzme havuzumuz şuan yok ama vatandaş boğazın kenarında olmasına rağmen ciddi anlamda yüzme konusunda sıkıntı yaşıyor. Biz bu konuya çare bulmaya çalıştık. Mesela özel yüzme havuzları ile anlaşıyoruz Darüşşafaka gibi… Maddi durumu yeterli olmayan ama yüzmeye istekli olan gençleri oraya yönlendiriyoruz. Sağolsun Darüşşafaka yetkilileride bize anlayış gösteriyorlar, gönderdiğimiz insanları kabul ediyorlar. Vatandaşlarımızda orada yüzme öğreniyor. Amacımız elimizdeki imkanları zorlayarak daha nasıl gençlere faydalı olabiliriz. Sporu ve sporcuyu daima destekleyen ve her anında gençlere yeni projeler üreten Kaymakamımız Sayın Ömer Karaman’a da çok teşekkür ediyoruz. Namık Şişman sözlerini “Sarıyer Gençlik Spor Müdürlüğü olarak özellikle belirtmeliyim ki çoğunlukla, Kaymakamlık, Milli Eğitim Halk Eğitim, Belediye ile spor konusunda ortak çalışıyoruz” diye tamamladı.