Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Gümüşdere Halk Plajı Halkın elinden alınıyor
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gümüşdere Halk Plajı Halkın elinden alınıyor

Gümüşdere Halk Plajı Halkın elinden alınıyor
41 Yıllık Gümüşdere Plajı işgalcilik iddiasıyla yıkılmak ve yatırımcısının elinden alınmak istenirken müthiş iddialar da ortaya çıktı.
11.09.2013 / 02:43


İstanbul’da yaşayan hemen hemen tüm insanların denize girmek veya kısa bir eğlence için uğradığı 41 yıllık Gümüşdere plajı “İŞGALCİ” damgasıyla işletmeci Ali Rıza Zaman’ın ve Köy halkının elinden zorla alınmak isteniyor. Gümüşdere halkının iddasına göre Gümüşdere Halk Plajını yıkıp, yerine lüks tesisler kurarak zenginlere peşkeş çekmek istiyorlar. Sarıyer’in Gümüşdere Köyünde 41 yıldan bu yana halka hizmet veren Gümüşdere Halk Plajı, tehdit altında. Halk Plajına göz diktiği belirtilen bir takım kişilerin 41 yıllık Gümüşdere plajını “İŞGALCİ” gerekçesiyle kapattırıp ele geçirme planları yaptığı belirtiliyor.590 bin 343 metre kare köy arazisinde yer alan Gümüşdere Halk Plajı, cafe ve restaurantı, Milli Emlak’tan kiralanmış olan 75 bin 173 metrekarelik kısmın üzerine kurulu. 41 yıldan bu yana işletilen ve ecrimisilleri de ödenen Gümüşdere plajı, hem işletmecisinin hem de Sarıyerlinin kanayan yarası oldu.Bu Ranta Kim Göz Dikti?

İddialara göre; yıllardan bu yana Gümüşdere Köyü Tüzel Kişiliği bünyesinde bulunan ve Milli Emlak tarafından Ecrimisilleri tahsil edilmiş, Gümüşdere plajına birileri göz dikti. Aralarında bir savcının da bulunduğu ileri sürülen bu şahıslar Gümüşdere Plajını ele geçirmek için düğmeye bastığı belirtiliyor.Halk, mevcut işletmeci Ali Rıza Zaman’ın Gümüşdere plajını “Halk Plajı” haline getirdiğini, Gümüşdere halkı için iş imkanı sağladığını ve yapılan uygulamanın haksız olduğunu belirterek tepki gösterdi…

“Plajımız yıkılmasın” diyen Gümüşdere halkı, işletmeci Ali Rıza ZAMAN’ın Gümüşdere Plajı’na ve çevreye önemli yatırımlar yaptığına da dikkat çekti.Allah, Ali Rıza Zaman’ı Başımızdan Eksik Etmesin


Plajın yıkılmasını istemeyen Gümüşdereliler; “Ali Rıza Zaman bize sahip çıkıyor, Allah onu başımızdan eksik etmesin. Plajımııza çok ciddi katkılarda bulunuyor ve ayrıca çocuklarımızı plajda çalıştırarak evimizin geçimine katkı sağlıyor.

Savcı Bizimle Neden Uğraşıyor?

Koskoca Savcı ve birtakım kişiler plajımızı elimizden almak istiyor. Neden başka plajlara değil de Gümüşdere plajına musallat oldular? Hiçbir hak hukuk olmadan bizi mağdur etmeye çalışıyorlar. Bir savcı ve bazı kişiler bizimle ve plajımızla uzun zamandır, haksız yere neden uğraşıyor?

Ayrıca Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel de bize ikili oynuyor. Şükrü Genç’in bizimle yüzleşmeye yüreği yok, yazıklar olsun. Recep Yel’de bize yalan söylüyor. Yıkımdan haberim yok diyor ama bizimle yüzleşemiyor. Plajımıza dokunmasınlar, çocuklarımızın geleceği bu plajda. Tüm köy halkı olarak bu plaja çok emek verdik. Plajımızın yıkılmasını istemiyoruz” diyerek büyük tepki gösterdiler.