Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Emekleyerek 40 Bin Lira Çaldı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emekleyerek 40 Bin Lira Çaldı

Emekleyerek 40 Bin Lira Çaldı
Sarıyer’de yakınlarının tedavisi için getirdikleri 40 bin lira parayla hastane bahçesinde bekleyen Suriyeliler, hırsızların hışmına uğradı.
31.08.2013 / 11:30


Hastanenin güvenlik kamerasına takılan görüntülerde; iki yaşlı kadının adres sorma bahanesiyle Suriyelileri oyaladığı, diğer üçüncü şüphelinin ise emekleyerek çantayı çalıp uzaklaştığı gözlendi.Olay, 20 Ağustos’ta Baltalimanı’nda yeralan Metin Sabancı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde meydana geldi. İddiaya göre; Suriyeli Şadi Dip(23), hasta akrabası Meysa Rahat'ın tedavisi için getirdiği 40 bin lira parayla hastaneye geldi. Burada yakınlarıyla birlikte hastane bahçesinde vakit geçiren Dip, çimlerde oturdukları sırada yanlarına iki yaşlı kadın geldi. Yaşlı kadınlar sözde adres sorma bahanesiyle Suriyelilerin dikkatini dağıtırken hemen arkalarından emekleyerek yaklaşan Dilek Ayaz(18), adeta çimlerde sürünerek Suriyeli ailenin yanına kadar sokuldu. Bu sırada sessizce uzandığı çantayı alan Ayaz, daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.

ÇANTAYI ÇALAN HIRSIZ KISA SÜREDE YAKALANDI

Öte yandan, Suriyeli aile yaşanan olaydan habersiz hastaneye gitmek üzere kalktıklarında çantanın çalındığı fark etti. Bunun üzerine polisi arayan Şadi Dip, şüphelilerin yakalanması için şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimlik bilgilerini kısa sürede tespit etti. Harekete geçen ekipler, çantayı çalarken görüntülenen Dilek Ayaz’ı olaydan bir gün sonra Beyoğlu İstiklal Mahallesi’nde gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Ayaz, bugün adliyeye sevk edildi. Polis, halen izine rastlanmayan iki şüpheli ile 40 bin lira paranın bulunması için başlattığı soruşturma sürüyor.OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA TAKILDI

Yaşanan hırsızlık hastanenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde; Suriyeli Şadi Dip’in çimlerde oturduğu sırada yanlarına yaklaşan iki kadının kendisini oyaladığı ve bu sırada arkadan sinsice yaklaşan kadın hırsızın para çantasını aldığı görülüyor.