Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'deki Kazada Ölenlerin Sayısı 6'ya Yükseldi
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'deki Kazada Ölenlerin Sayısı 6'ya Yükseldi

Sarıyer'deki Kazada Ölenlerin Sayısı 6'ya Yükseldi
Sarıyer Zekeriyaköy yolundaki midibüs kazasında ağır yaralılardan Emel İnanç, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde bugün hayatını kaybetti.
31.08.2013 / 12:58


Sarıyer Zekeriyaköy yolunda Kilyos'a düğüne gidenleri taşıyan midibüsün dün akşam kaza yapması sonucu 5 kişi olay yerinde ölürken 5'i ağır 25 kişi de yaralanmıştı. Ağır yaralılardan Emel İnanç, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde bugün hayatını kaybetti. Ölenlerin sayısı 6'ya yükselmiş oldu. Diğer yaralıların tedavisi ise devam ediyorKAZADA ÖLENLERİN CENAZELERİ ADLİ TIP KURUMUNDA

Sarıyer Zekeriyaköy yolunda meydana gelen trafik kazasında ölen 5 kişinin cenazeleri Adli Tıp Kurumu'nda. Kazada hayatını kaybeden Vicdan Mutlu'nun eşi Refik Mutlu, komşu hatırı için eşinin düğüne gitmesine müsaade ettiğini belirterek, "30 yıllık eşimi 5 dakikada kaybetmek kolay değil" dedi.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Leman Çalışkan (47), Kamil Çalışkan(62), Hatice Yüksel(52), Muhterem Kırcaoğlu(41) ve Vicdan Mutlu'nun (47) cenazeleri Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Cenaze işlemlerinin tamamlanması için ölenlerin yakınlarının bekleyişi sürüyor.

KOMŞU HATIRI İÇİN GİTMİŞTİ

Kazada ölen Vicdan Mutlu'nun eşi Refik Mutlu, komşu hatırı için eşinin düğüne gitmesine izin verdiğini belirterek, "30 yıllık eşimi 5 dakikada kaybetmek kolay değil. Komşu hatırı diye gönderdik. Acı haberi daha sonra aldık maalesef" dedi.

KAPASİTENİN ÜZERİNDE YOLCU VARMIŞ

Kazada hayatını kaybeden Hatice Yüksel'in yakını Adem Yüksel ise, "Yüksek hızdan dolayı araç hızını alamıyor ve daha sonra şarampole yuvarlanıyor. Bize gelen bilgilere göre otobüsün içersinde kapasitenin üzerinde yolcu varmış. Bu tip yollara büyük aracın girmemesi gerekiyormuş. Ona rağmen aşırı yolcuyla bu yola girilmiş ve sürücü hız yapmış" dedi.

MERDİVEN BASAMAĞINDA OTURUYORMUŞ

Yüksel'in, aracın merdiven basamağında oturduğunu söyleyen Adem Yüksel, "Aracın kapısının hemen arkasındaki merdiven boşluğunda oturuyormuş. Kazada kapılar açılınca o da dışarı fırlıyor. Resmen bir katliam. Olayda ihmal var" diye konuştu.

DÜNKÜ KAZADAN ACI GÖRÜNTÜLER