Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Anne'yi öldüren tokada müebbet
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Anne'yi öldüren tokada müebbet

Anne'yi öldüren tokada müebbet
Celal Akkoyun kendisinden habersiz çocuklarını eski eşine götüren 60 yaşındaki annesine tokat attı. Yere düşüp beyin kanaması geçiren anne öldü.
13.08.2013 / 18:26


Olay Tarabyada gerçekleşti, 60 yaşındaki annesine tokat atıp beyin kanaması geçirerek ölümüne sebep olan evlada savcılık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı bilgilere göre, Demet Yılmaz ile 14 yıl evli kalan Celal Akkoyun'un bu evlilikten iki çocuğu oldu. Akkoyun, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2007'de eşinden ayrılınca mahkeme çocukların velayetini annesine verdi. Celal Akkoyun 1.5 ay önce çocuklarını annesinden alarak evine getirdi. Bu durumu kabullenmeyen Nuriye Akkoyun, oğlundan habersiz torunlarını yanına alarak eski gelininin Tarabya'daki evine gitti.

SAKİNLEŞTİRMEK İSTEDİ

Annesinin çocuklarını eski eşine götürdüğünü öğrenen Celal Akkoyun soluğu eski eşinin evinde aldı. Sokakta bir süre bekleyen Celal Akkoyun çok sinirliydi. Kötü şeyler yapacağından korkarak oğlunu sakinleştirmek üzere aşağı inen Nuriye Akkoyun onun öfkesinden fazlasıyla nasibini aldı. 60 yaşındaki annesine şiddetli bir tokat atan Celal Akkoyun, yaşlı kadının düşüp kafasını betona çarpmasına sebep oldu. Beyin kanaması geçiren yaşlı kadın kaldırıldığı hastanede bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Celal Akkoyun ilk ifadesinde annesinin merdivenlerden düştüğünü iddia etse de tanık ifadeleri onu ele verdi.

'KASTEN ÖLDÜRDÜ'

Sevk edildiği savcılıkça tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarılan Celal Akkoyun nöbetçi mahkeme olan İstanbul 26. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmayı titizlikle yürüten savcılık ise geçtiğimiz günlerde iddianameyi tamamladı. İddianamede savcı, attığı tokatla annesinin beyin kanaması geçirmesine neden olduğunu belirttiği Celal Akkoyun hakkında "Kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyerek dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi.