Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AZMETTİLER BAŞARDILAR TEBRİKLER ÇAYIRBAŞISPOR
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AZMETTİLER BAŞARDILAR TEBRİKLER ÇAYIRBAŞISPOR

AZMETTİLER BAŞARDILAR TEBRİKLER ÇAYIRBAŞISPOR
Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner ve Spor Müdürümüz Gürol Bağcı, Çayırbaşıspor'un Yönetim Kurulu üyesi ve Teknik Direktörü Mirza Sancak ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.
01.08.2013 / 13:33


Uzun yıllardır alt yapılarda Çayırbaşı gençliğine sporu sevdiren, içlerinde yetenekleriyle ön plana çıkan oyuncuları Türk futboluna azandıran Çayırbaşı, bu sezon hem A Takım da hemde u 19 gençler ligini zirvede tamamlayarak 1. Amatör lige yükseldiler. Bu güzel başarıların üstüne Sarıyer’de sporun nabzını tutan Sarıyer Yenigün Gazetesi bu başarıya kayıtsız kalamazdı. Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner ve Spor Müdürümüz Gürol Bağcı, Çayırbaşıspor’un Yönetim Kurulu üyesi ve Teknik Direktörü Mirza Sancak ile Çayırbaşı spor lokalinde hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Mirza hocam uzun bir aradan sonra bu sezon liglerde A takım ve U19 seviyesinde mücadele ettiniz ve sezonu çifte şampiyonlukla kapattınız. Neler söylemek istersiniz?

MİRZA SANCAK: Uzun yıllardır A takım seviyesinde liglere çıkmadık. Sadece alt yapıyla uğraşıyorduk. Gençleri yetiştirip bir kaçını Sarıyer Spor Kulübü’ne verdik. Zaten Sarıyer Spor Kulübü bu güne kadar bizden istediği her oyuncuyu hiç bir talepte bulunmadan verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Bazı oyuncularımızı da diğer liglere verdik. Çayırbaşı’nda yaşayan sporseverlerin artık sadece alt yapılarda değil, Çayırbaşı’nı A Takım seviyesinde izleyecektir.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Bu sezon elde ettiğiniz iki şampiyonluk var. Bunlar hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

MİRZA SANCAK: Çayırbaşı Spor olarak hem A Takımımız hem de genç takım şampiyon oldu. A takımımız 2. amatör 5.grupta lig 2.si olarak 1. Amatör kümeye yükseldi. U19 genç takım 17. Grupta namağlup şampiyon olarak bir üst gruba terfi etti. Birlik beraberlik içinde ÇayırbaşıSpor Kulübünü 1. Amatör kümeye çıkardık. Genç takımımızda aynı çerçeve altında zor bir grupta mücadele etmesine

rağmen sadece 2 beraberlik le namağlup şampiyon olmuştur.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Mirza hocam şampiyonluk geldi. A takımınız seneye 1. Amatör Kümede mücadele edecek. Gelinen bu noktada hedefleriniz neler?

MİRZA SANCAK: Bu şampiyonlukla hedeflerimizi yükselttik. Hedef BAL. ligine kadar tüm ligleri zirvede tamamlamak. Bizler çevremizden gereken desteği görürsek bunu başarmamız için bir neden yok. Artık bundan sonra Çayırbaşı Spor Kulübü’nün hedefi daha yukarıdaki liglerde oynamak için takım kurmaktır. Bundan sonraki amacımız elimizdeki gençlerin önümüzdeki sene de Çayırbaşı Spor Kulübü’nde oynamaları ve takıma dışarıdan yapacağımız takviyelerle yeni sezonda şampiyon olacak bir takım yaratmaktır. Sarıyer bölgesinde sivrilmiş bize katkı sağlayacak, uyum sağlayacak arkadaşları takıma kazandırmak amacındayız. Yeni sezon öncesi A Takıma 7-8 takviye olacak. Bunların arasında BAL liginde, süper amatör ve 1. Amatör de oynamış yine bu çevrenin çocuklarını kadromuza alacağız.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Hocam A takıma dışarıdan 7-8 takviye yapacağız dediniz. Öte yandan U19 takımı namağlup Şampiyon oldu. Genç takımdan A takıma yükselecek genç oyuncularınız muhakkak vardır. Bu yeni alınacak oyuncular gençlerin önünü tıkamaz mı? Bu dengeyi nasıl kurmayı planlıyorsunuz.

MİRZA SANCAK: Şampiyon olan genç takımdan 2 oyuncumuz A takımda direk 3-4 tane oyuncumuz ise yedekten girerek A takıma destek oldular. Cumartesi genç takımda oynayıp, Pazar A takım maçına çıktı bu çocuklar. Geçen sene ki A takımı koruyoruz, yeni takviyelerle A takım da 18-19 oyuncu yerine 22-23 oyuncu olacak.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Geçen sezon şampiyonluğa giden yolda olsun, Sezon öncesi takviyelerde olsun işin maddi bir boyutu söz konusu. Maddi olanaksızlıklar tüm amatörlerin ortak sorunu günümüzde. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz veya çözebildiniz mi?

MİRZA SANCAK: Maddi zorluk çektik ama çevremizin yardımıyla sıkıntılarımızı atlattık. Bu sezon öncesinde maddi sıkıntıları bir nebze de olsa azaltabilmek amacıyla 30 Haziran’da kulübümüzün normal olağan seçimli kongresi oldu. Yeni yönetim kuruluna eski yönetici arkadaşların yanında yeni arkadaşlar katıldı. Çayırbaşı Spor Kulübü’nün büyüyen hedefleri sonrasında yönetim kurulunun çapını genişlettik. Daha çok destek verecek kişileri yönetim kurulu içine aldık. İnşallah bu sezon maddi açıdan fazla sıkıntı çekmeyiz.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Yeni sezon öncesinde Çayırbaşı halkına ve Çayırbaşı’ndaki futbol severlere söylemek istedikleriniz varsa onları da alalım.

MİRZA SANCAK: Yıllarca Çayırbaşı Spor Kulübü olarak, Çayırbaşı gençliği kötü alışkanlıklara bulaşmasın diye alt yapılarda yetiştirmeye çalıştık. Artık yaptığımız yatırımların semeresini nümüzdeki yıllarda görmek istiyoruz. Hedefimiz bu yılda şampiyonluk olduğu için yönetim kurulu üyelerinin dışında Sarıyer’in ileri gelenlerinden çevremizdeki herkesten maddi manevi destek bekliyoruz.

Belediyemizinde bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgememelerini istiyoruz.

Çayırbaşı halkının futbola olan sevgisini biliyoruz. Hafta sonlarında her hafta değişik ve güçlü takımlar karşısında bizlere tribünde destek vermelerini bekliyoruz. Onların desteği ile bu kulüp çok daha iyi yerlere geleceğinden kuşkumuz yok.