Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP'den görkemli iftar programı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'den görkemli iftar programı

CHP'den görkemli iftar programı
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nca 27.07.2013 Cumartesi akşamı Kireçburnu sahilinde 3 bine yakın kişinin katıldığı iftar yemeği verildi.
29.07.2013 / 18:43


CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nca 27.07.2013 Cumartesi akşamı Kireçburnu sahilinde 3 bine yakın kişinin katıldığı iftar yemeği verildi. Partililerin yanısıra değişik semtlerden gelen vatandaşlarda iftar yemegine katıldılar.CHP Sarıyer İlçe Başkanlığınca verilen iftar yemeğine CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Erol Aydın, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, eski milletvekili Çetin Soysal, Belediye Başkanı Şükrü Genç, İsmi Belediye Başkan aday adayları arasında geçen Dr. Cengiz Tamer ile Belediye Meclis Üyeleri, Sarıyer Belediyesi Mensupları, mahalle muhtarları ve çok sayıda CHP Sarıyer ilçe örgütü mensupları, ile diğer ilçelerden gelen misafir partililer, Kireçburnu ve değişik semtlerden gelen vatandaşlar katıldılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve milletvekilleri iftar yemeğine katılan masalardaki davetlileri ziyaret ederken arkadan öndeki gurubu takip eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü genç'te ayrı bir gurup halinde masaları ziyaret ettiler. İki gurup halinde iftar davetlilerini ziyaret eden Chp örgütü ve Şükrü Genç'i partililer alkışlayarak destek verdiler.MEHMET DENİZ: “RAMAZAN RUHUNU 12 AY BOYUNCA YAŞAMAYA DAVET EDİYORUM"

İftar yemeğinden önce bir konuşma yapan Chp Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz sözlerine ilk önce "Hoşgeldiniz" diyerek başladı. Mehmet Deniz, Ramazan ayının anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Herkesin Ramazan Bayramı'nıda kutlayarak sözlerine şöyle devam etti. "Ramazan aslında bir ay boyunca aç kalmak değil,Tüm hayatımız boyunca aslında olması gereken insani değerlerin ön plana çıktığı ve bu insani değerleri beraberce paylaştığımız bir aydır. Ancak sadece bu bir ay değil on iki ay boyunca da paylaşmaya, yardımlaşmaya ve bu insani değerleri doya doya yaşamaya hepinizi davet ediyorum" dedi.

Hz Muhammed (s.a.v.)'in 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' sözünü hatırlatan CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz aslında bu söz tüm bu duygu ve düşünceleri açıkca ifade etmektedir dedi. Deniz "Ben de şahsen bu ilkeye sıkı sıkı bağlı biri olarak, komşusu açken tok yatanlardan olmamalıydım. Tüm insanlar bu şekilde davransa dünyada ne açlık kalır, ne de haksızlık. Ancak komşumuz sadece aynı apartmanda yada yan dairelerde yaşadığımız insanlar değildir. Ayrı mahallelerde, ayrı şehirlerde ve ülkelerde yaşasak da tüm insanlar komşumuzdur. Bundan dolayı dünyadaki tüm yoksul ülke insanları ile Afrika’daki açlık kamplarını unutmamanız dileğiyle Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nızı kutlarım” diyerek sözlerine son verdi.