Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bahçesinden erik alan çocuğun düşmesine neden oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bahçesinden erik alan çocuğun düşmesine neden oldu

Bahçesinden erik alan çocuğun düşmesine neden oldu
Bir kaç tane erik yemek için komşusunun bahçesine giren 11 yaşındaki F. Y., olayı gören komşusunun bağırması üzerine kaçmak istedi. Duvara tırmandı, ancak inmeyi başaramadı. Komşusu F. Y.'nin iki erik yemesine kızan N. A., asılı kalan çocuğun eline vurarak 6 metrelik duvardan düşmesine neden oldu. Sol el bileği kırılan F.Y.'nin şikayeti üzerine N. A.'ya 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
22.07.2013 / 18:22


Sarıyer'de komşusunun meyve bahçesine izinsiz giren çocuklar bahçenin sahibi N.A.'nın sert tepkisiyle karşılaşınca duvardan atladılar. yaşı büyük olan çocuklardan ikisi kaçmayı başarsa da 11 yaşındaki F.Y., tırmandığı duvarın öbür tarafına atlayamadı. 6 metrelik duvardan atlayamayan F.Y.'nin eline vuran komşusu N. A., F. Y.'nin düşmesine neden oldu. F. Y.'nin kolu sol bilekten kırılınca taraflar mahkemelik oldu.İFADELER KOMŞU N.A.'NIN ALEYHİNE

11 yaşındaki N. A., abisi ve komşusunun çocuğu ile birlikte F. Y.'nin bahçesine girerek erik yemek istedi. Çocukları gören F. Y., balkona çıkarak çocuklara bağırdı, diğer iki çocuk kaçarken, N. A., duvara tırmandı, ancak öbür tarafın yüksekliği 6 metre olunca inemedi.

İddiaya göre N. Y., duvarda asılı kalan 11 yaşındaki N. A.'nın eline vurarak 6 metreden düşmesine neden oldu. Kolunun üstüne düşen N. A.'nın sol bileği kırıldı. Hastaneye kaldırılan N. A.'nın ailesi komşuları N. Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

9 YILLA YARGILANACAK

F.Y.'nin ailesi N.A. hakkında şikâyetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli N.A. hakkında kasten yaralama suçundan, iki yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İDDİALARI DOĞRULAMADI

Hakkındaki iddiaları doğrulamayan şüpheli N.A. ifadesinde; komşularıyla arasında bir husumet olmadığını, olay günü evin balkonundan F.Y., A.Y., ve A.Ç.'nin evlerinin bahçesinde erik toplarken gördüğünü söyledi. Çocuklara oradan çıkmaları gerektiğini ve eriklerin daha ermediğini söyleyip bunun üzerine çocukların aşağıya doğru koşarak kaçtıklarını, kendisinin de çocukların gittiğinden emin olmak için evden aşağı indiğini belirtti. N.A. ifadesini "A.Y. ve A.Ç.'nin 6 metrelik duvardan atladılar, F.Y. ise duvara asılı kaldı, benden korktuğunu için F.Y.'nin bir anda yere atladığını düşündüm. Dengesini kaybederek merdivenden düştü, bir süre sonra yürüyerek eve gittiklerini gördüm. İddia edildiği gibi F.Y.'ye hiçbir müdahalem olmamıştır, kolunun kırıldığını fark etseydim kesinlikle yardımcı olurdum" diyerek tamamladı.