Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İskele Özelleşti
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İskele Özelleşti

İskele Özelleşti
Eski Büyükdere Vapur İskelesi Binası'nın 36 yıl süreyle 3 milyon 970 bin dolar bedelle en yüksek teklifi veren Atikler Turizm Gıda İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine işletme hakkının verilmesi karara bağlandı.
22.07.2013 / 17:52


Özelleştirme İdaresi Başkanlığının (ÖİB) çeşitli kurumlara ait olan bazı taşınmazların özelleştirilmesi ve imar değişikliklerine ilişkin 9 tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne (KGM) ait İzmir'in, Konak ilçesi, Mersinli Mahallesi'ndeki 8 bin 181 metrekare yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi.

Karara göre, söz konusu taşınmaz satış yöntemiyle özelleştirilecek ve satış varlık satışı suretiyle gerçekleşecek. Özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde tamamlanacak.

ÖİB, mülkiyeti Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye (GAYRİMENKUL AŞ) ait Tokat'ın, Merkez İlçesi, Kaleardı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan özelleştirme kapsam ve programında bulunan yüzölçümü 58 bin 79,58 metrekare olan, 98 numaralı parsele yönelik kurulun kararı ile onaylanan plana ilişkin "Sanayi Alanı, Eğitim Tesisleri Alanı ve Yol" fonksiyonu önerilmesi hususunda hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğini ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğini onayladı.

Bakanlar Kurulu kararı ile özelleştirme kapsamına alınan Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye (TDİ) ait İstanbul, Sarıyer'deki Eski Büyükdere Vapur İskelesi Binasının 36 yıl süreyle, 3 milyon 970 bin dolar bedelle en yüksek teklifi veren Atikler Turizm'e ihale şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verilmesi karara bağlandı.

Şirketin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine, 3 milyon 960 bin dolar bedelle ikinci teklifi veren Yalı Tarım Ürünleri Hayvancılık İnşaat Kuyumculuk Fotoğrafçılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ihale şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verilmesine, şirketin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının idare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline dair verilen kararı onaylandı.