Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - PROVOKASYONUN HANGİ AMAÇLA YAPILDIĞININ FARKINDAYIZ
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PROVOKASYONUN HANGİ AMAÇLA YAPILDIĞININ FARKINDAYIZ

PROVOKASYONUN HANGİ AMAÇLA YAPILDIĞININ FARKINDAYIZ
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, önceki gün yapılan saldırıya ilişkin basın açıklamasında bulundu.
14.07.2013 / 09:48


AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, önceki gün yapılan saldırıya ilişkin basın açıklamasında bulundu. Ramazan etkinlikleri düzenlenen İstiye Eski Tersane alanında, Saldırıda darbedilen AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Salih Güzel, İstanbul Büyükşehir ve Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Halil Canarıkan da olduğu halde iftar sonrasında basın açıklamasında "Bu saldırı bir provokasyondur. Sarıyer Belediyesi bu yıl Eski Tersane alanında Ramazan etkinliği yapamamasını hazmedemedi" diye belirtti.

SARIYER BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİ KONUSUNDA SIKINTILI

Hüseyin Özdemir sözlerine devam ederek "Sarıyer Belediyesi bu sene bu alanda Ramazan etkinliği yapamamasının sıkıntısını belediye meclisinde ve farklı ortamlarda defalarca dile getirdi. Hatta en son yapılan meclis toplantısında bazı dernek üyelerinin, meclis üyesi arkadaşlarımıza hitapları da siz basın mensuplarınca kayda alınmıştır" dedi.

BİZ PERDE ARKASINDA KİMLERİN OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Son zamanlarda Türkiye genelinde farklı olaylar olduğuna dikkat çekerek, bunun Sarıyer'ide etkilediğini dile getiren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, bu konuda açıklamasına şöyle devam etti. "Burası İstinye eski tersane alanı olarak geçiyor. Milli Emlak’a ait bir arazi ve Kıyı Emniyeti’ne tahsis edilmiş bir yer. 4 yıl öncesine kadar Sarıyer Belediyesi’nin burada Ramazan etkinlikleri yaptığı bir yerdi. Bu yıl Büyükşehir Belediyesi bunu talep etti ve hizmet vermek istediğini iletti. İlgili kurumlardan da izin alarak resmileştirmiş oldu. Ancak bir ay boyunca burada bu hizmeti vermenin hazırlığını yapması birilerini rahatsız etti. Dolayısıyla malumun ilanı.. Bir provokasyon söz konusu idi. Buradaki huzurlu ortamın bozulması, buraya gelen insanların sıkıntıya sokulması amacıyla bir şeylerin tezgahlandığını sezinliyorduk ve bu konuda emniyetimizi uyardık. Bu olay tamamen bir yönlendirme, yapılan etkinliği itibarsızlaştırma, gölgelemedir. Biz, bir hafta on gündür bu olayı değişik defalar gördük ve ilgililerle görüştük. Belediyenin bu ortamı bu sene kullanamamasının vermiş olduğu sıkıntıyı, bazı yerlerde dernekler ya da İstinye’deki bazı gençler üzerinden, sokak takımı üzerinden, buradaki huzuru kaçırmak amacıyla yapmış olduğu bir şey olarak düşünüyoruz. 15 yaşındaki gençler bizim gençlerimizdir. Gençlerle bir sıkıntımız yok. Biz perde arkasında kimler olduğunu çok iyi biliyoruz Sarıyer Belediyesi hazımsızlık yapıyor, söz konusu olan bu, ama bu olay bizi teşkilat olarak bütünleştirdi, Ramazan etkinliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz AK Parti'yi hedef alan bir yerel basının da bazı arkadaşlarımızı hedef göstermesi ve provokasyonla bize karşı olan yönlendirmesi de gözümüzden kaçmadı bunlar içinde gerekli tahkikatı başlatacağız herkes sözünün nereye gittiğinin hesabını verecek" diyerek sözlerine devam etti.

AYNI İŞLETMECİYLE ÇALIŞIYORUZ

“Sarıyer Belediyesi 4 yıldır hangi firmayla bu etkinliği yaptıysa  Büyükşehir Belediyesi de aynı kişiye verdi. 4 yıldır olmayan sorun bugün mü ortaya çıktı.  İşletmeciyle ilgili bir sorun yok. Amaç burada tamamen huzuru kaçırmaktır ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Burada birçok dernek var ama özellikle bir dernek burayı sahiplenmeye ve parsellemeye çalışıyor ve bu amaçla personeli tehdit etmiştir. Burası bizim değil, Milli Emlak’ındır. Bunlar da yargıya hesabını vereceklerdir.” diye sözlerine son veren Hüseyin Özdemir  toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek Tüm Sarıyer Halkının Ramazan Ayını tebrik etti.