Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - VATANDAŞ ŞÜKRÜ GENÇ'E SORUYOR... KAFANIZI YERE EĞİP NEDEN SUSUYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN HIRSIZ MISINIZ?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VATANDAŞ ŞÜKRÜ GENÇ'E SORUYOR... KAFANIZI YERE EĞİP NEDEN SUSUYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN HIRSIZ MISINIZ?

VATANDAŞ ŞÜKRÜ GENÇ'E SORUYOR...  KAFANIZI YERE EĞİP NEDEN SUSUYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN HIRSIZ MISINIZ?
Şükrü Genç ve ekibi ağır cezada yargılanacak
09.07.2013 / 07:55


ŞÜKRÜ GENÇ VE EKİBİ AĞIR CEZADA YARGILANACAK

2010 senesinde ihbar sonucu Sarıyer Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Sarıyer Belediyesi'ne  yolsuzluk soruşturması başlatılmış ve Sarıyer Belediyesi'ne yönelik operasyon düzenlenmişti. İstanbul Ağır Ceza mahkemesi konuya binaen iddianameyi kabul etti. Bu flaş gelişme üzerine tüm gözler Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e odaklandı. Fakat tüm bu şok gelşmeler yaşanırken Şükrü Genç'in hiç bir şey olmamış gibi rutin işlerle uğraşır görünmesi ve hiç bir açıklamada bulunmaması Sarıyerli vatandaşların midesini bulandırıyor.  Sarıyer'de gündemi sarsan bu olayın akabinde hırsızlıkla suçlanan Şükrü Genç ve kurmaylarının susması, Sarıyer'de vatandaşlar tarafından belediyenin iyice köşeye sıkıştığı yorumları yapılmaya başlandı. Sokakta ki vatandaş Şükrü Genç'e soruyor... "Neden kafasını yere eğip susuyor, yolsuzluk, hırsızlık mı yaptılar. Çıksınlar basının karşısına açıklamada bulunsunlar. Kendilerine oy veren seçmene açıklama yapmak zorundalar" diye tepkilerini dile getirdiler. 

YAŞANAN SÜRECİN KISA ÖZETİ

Bu süreçte Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, Zabıta Müdürü Semra Kartal 4 ay kadar hapis yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. İddianame İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma, kişisel verileri saklamak ve yaymak suçlanmasıyla yargılamasına karar verdi.

Sarıyer Manşet Gazetesi'nin dün internet sitesinden geçtiği son dakika bilgisi şöyle;

Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, Recep Yel, Zabıta Müdürü Semra Kartal, Şükrü Genç’in AKS İnşaat firmasındaki eski ortağı Rıfkı Fahrettin Aktaş, Galatasaray 2. Başkanı Ümit Özdemir, Yılmaz Tank, Recep Akay, Ramiz Kara, Tayfun Yarımbaş, Recep Ali Adıgüzel, Salih Ekinci, Metin Geçgel sanık sıfatıyla yargılanacaklar.

Davada Mahmut Yalçın ise müşteki ve sanık sıfatıyla yargılanacak. Davanın ilk duruşması Kasım 2013’te Çağlayan’daki İstanbul 6 Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN EN AZ 10 YIL HAPSİ İSTENİYOR

İddianame kabul edildi ve dosyadaki gizlilik kararı kalktı. İddianameyi hazırlayan savcının, rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma, kişisel verileri saklamak ve yaymak suçlanmasıyla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve diğer sanıklar hakkında en az 10 yıl hapis istediği belirtiliyor.

 


YORUMLAR
mehmet akgül: 
"vay be demek öyle"
Halkın karşısında dürüstlük abidesi olduğunu iddia eden sayın başkanımızın demek böylesinede hünrleri varmış ,aslında şaşırmamak lazım başkanın kendisi ne kadar dürüst olursa olsun çevresi ve bağlı olduğu CHP nin bu hususda zaten sicili bozuk ,hani insanın şöyle diyesi geliyor bu chp belediyelerinin hangisinde bu yolsuzluklar yokki,
17.07.2013 / 18:40