Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ulu önder Atatürk'ün Çırçır'a gelişinin 86. yıl dönümü coşkuyla kutlandı
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ulu önder Atatürk'ün Çırçır'a gelişinin 86. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Ulu önder Atatürk'ün Çırçır'a gelişinin 86. yıl dönümü coşkuyla kutlandı
Sarıyerliler Derneği’nin organize ettiği ve birçok sivil toplum kuruluşuyla birlikte Sarıyerli vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, coşkuyla kutlandı.
09.07.2013 / 02:36
Sarıyerliler Derneği’nin organize ettiği ve birçok sivil toplum kuruluşuyla birlikte Sarıyerli vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Açılış konuşmasını Sarıyerliler Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Vekili Hayati Kaptanoğlu yaptı. Günün anlamına dair coşkulu bir sunum yapan Kaptanoğlu, törene katılanlar nezdinde tüm Türk halkını soyluluğuna inandığı bir milleti dünya milletler ailesinin onurlu bir üyesi yapmak için çalışan Ulu Önder Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmaya çağırdı.Kaptanoğlu ayrıca, kendisine doğrudan saldırmaya cesaret edemeyen ve devlet adamı geçinen cücelerin Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmaya asla güçlerinin yetmeyeceğini hatırlattı. Konuşmasını Belçikalı bir düşünürün sözleriyle noktalayan Kaptanoğlu şöyle konuştu; “Belçikalı bir düşünürün dediği gibi; Türkler Atatürk’ü Allah’a, geriye kalan herşeyide Atatürk’e borçludurlar” dedi.Başkan Genç: Biz Atatürkçülüğü yaşam biçimi yaptık.

Başkan Vekili Hayati Kaptanoğlu’nun ardından kürsüye gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çırçır’ı dolduran yüzlerce Atatürkçüye Atatürkçülüğü anlatacak durumda olmadığını ve Atatürk sevdalılarıyla aynı ortamda olmanın gurur ve onurunu yaşamaya geldiğini söyledi. Atatürkçülüğü bir yaşam biçimi yaptıklarını vurgulayan Başkan Genç; “Özellikle içinde bulunduğumuz günler, unuttuğumuz herşeyi bize çok güzel bir şekilde hatırlattı. Bu hatıra binaen öncelikle gençlere ve sorumluluğunu bilen tüm yurttaşlara çok teşekkür ediyorum. Bu buluşmada yer alan siz sevgili dostlarıma ve kardeşlerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.Atatürk’ün Çırçır’ı ziyaretinin 86. yıl dönümü, okunan coşkulu şiirler, oynanan horonlar ve hep bir ağızdan sözlenen türkülerle her yıl olduğu gibi yine görkemli bir şölenle kutlandı.