Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 2013 - YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2013 - YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

2013 - YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI
Sarıyer Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen yaz spor okullarının 2013 yılı açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.
01.07.2013 / 18:26
Sarıyer Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen yaz spor okullarının 2013 yılı açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.Öğrencilere yönelik eğitim çalışmaları okulların kapanmasına rağmen hızla devam ediyor. Kilyos Sosyal Tesisleri’nde başarılı 400 öğrenciye yaz kampı imkânı sunan Sarıyer Belediyesi bu kez 3000 öğrenciye yaz spor okullarında kapılarını açtı.

2009 yılında 900 öğrenciyle başlayan yaz spor okulları 2013 yılında 3000’li rakamlara ulaştı. Ulaşılan bu rakamlar Sarıyerliler tarafından yaz spor okullarına gösterilen ilginin önemli bir kanıtı oldu. Futbol, kız futbolu, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, atletizm, judo, karate, tekvando ve yüzme branşlarında düzenlenen yaz spor okullarında, öğrenciler tüm ekipmanları Sarıyer Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz spor yapma olanağı buluyorlar.Öğrencilerin tören yürüyüşü gerçekleştirerek protokolü ve ailelerini selamlamalarıyla başlayan tören, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi Halk Oyunları Ekibi’nin sunduğu gösterisiyle devam etti. Gösterinin ardından konuşmasını yapmak üzere Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç kürsüye davet edildi.“Çocuklar, anneler ve babalar alkışlar sizin için”

Konuşmasına “bu güzel manzaranın sahipleri sizler çocuklar, anneler, babalarsınız. Bu nedenle kuvvetli alkış sizler için” diye başlayan Başkan Genç; “Yaşamın her alanında, her anında ve her türlü projede bizlerin önceliği çocuklarımız. Biz geçmişte 1 liraya yapılan bir ihale yerine bugün 1 liraya 3 ihale yapıyoruz. Artanı ne yapıyoruz? Kadınlarımıza projeler üretiyoruz. Çocuklarımıza projeler oluşturuyoruz. Kimsesizlerin kimsesi oluyoruz.” dedi.900 öğrenciyle başlayan yaz spor okullarının 3000’li rakamlara ulaşmasının altını çizen Genç: “Yüzme en çok rağbet gören branşımız oldu. Çünkü Poligon’da açmış olduğumuz spor salonumuzda büyük bir yüzme havuzumuz var. Sarıyer’in birçok yerinde bu spor salonları olmalı, hedefimiz Sarıyer’in her mahallesinde spor salonları oluşturmak.”diye devam etti.Ben çocukken benim için ne yapılmasını istediysem sizin çocuklarınız için onu yapıyorum

Annelere; “bir annenin çocuğu için yapmayacağı şey yok. Sevgili anneler, biz sizlerin olanaksızlıktan yapamadıklarınızı yapmaya çalışıyoruz” diye seslenen Başkan Şükrü Genç, çocukken kendisi için ne yapılmasını istediyse Sarıyerlilerin çocukları için onu yapmaya çalıştığını vurguladı. Çocuklarını kendilerine emanet ettikleri için velilere teşekkür eden Başkan Şükrü Genç, onlara kendi çocukları gibi bakacaklarından şüphe duymamalarını istedi. Başkan Genç ayrıca yaşanacak en ufak olumsuzlukta dahi kendisine ulaşılması için cep telefonu numarasını anons ettirdi.Başkan Şükrü Genç konuşmasını “Sarıyerli olmak ayrıcalıktır, Sarıyer’de yaşamak ayrıcalıktır, Sarıyerli olmak dünyanın en güzel noktasında yaşamaktır.” Sözleriyle tamamladı.

Başkan Genç’e öğrencilerden çiçek

Tüm öğrenciler adına Başkan Şükrü Genç’e çiçek sunan Özgür Can Büyükyazıcı ve Dilara Yurdakul, kendilerine spor yapma imkanı sunduğu için Genç’e teşekkür ettiler.