Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - vay vayy vaayyy dolandırıcılıkta son nokta
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

vay vayy vaayyy dolandırıcılıkta son nokta

vay vayy vaayyy dolandırıcılıkta son nokta
Nikâhını kıydığı çiftlerden aldığı paralarla bir rant çarkı kuran nikâh memuru Nurdan K., mahkemelik oldu.
14.06.2013 / 03:15


Nikâhını kıydığı çiftlerden aldığı paralarla bir rant çarkı kuran nikâh memuru Nurdan K., mahkemelik oldu. Harç ücretlerini hesabına geçiren Nurdan K.'nin, lüks villa alıp, iş kurduğu ve estetik ameliyatlar yaptırdığı iddia edildi

Sarıyer Belediyesi'nde nikâh memuru olarak görev yapan Nurdan K.'nin, nikâhını kıydığı çiftlerden aldığı paraları zimmetine geçirip, bu yolla lüks bir villa aldığı, iş kurduğu ve bir dizi estetik operasyon yaptırdığı iddia edildi.

ZİMMET DAVASI AÇILDI

İddialar üzerine Sarıyer Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma yaptı ve bir rapor hazırladı. Nikâh memurunun hesapları kalem kalem incelenince, kurduğu rant çarkı gün yüzüne çıkarıldı. Apar topar emekliliğini isteyen Nurdan K. hakkında savcılık tarafından zimmet suçlamasıyla dava açıldı.

10 YIL HAPİS İSTEMİ

Savcı hazırladığı iddianamede Nurdan K. hakkında zimmetine para geçirmekten 10 yıla kadar hapis cezası ayrıca bu suçu işlerken hileli davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle de cezanın yarı oranında artırımı talep etti. Hakkında soruşturma açılması üzerine emekliliğini isteyerek belediyeden ayrılan Nurdan K.'nin astronomik harcamaları kendisini ele verdi. İddiaya göre kurnaz nikâh memuru emekli ikramiyesi ve zimmetine geçirdiği paralarla lüks bir villa satın aldı. Estetik ameliyatlar yaptırıp bir de yeni bir iş kurdu.

TESPİT EDİLEN: 31 BİN TL

Nurdan K.'nin Sarıyer Belediyesi'nde nikâh memuru olarak görev yaptığı dönemde kıydığı nikâhlar ve belediye hesabına yatırması gereken ücretleri mercek altına alındı. Nurdan K.'nin 2008 yılı mayıs-kasım tarihleri arasında belediye dışında toplam 170 nikâh, 2009 yılı ocak-temmuz tarihleri arasında ise 47 nikâh kıydığı belirlendi. Nikâh kıyılan dosyaları tek tek incelendi. Nikâh dosyalarında belediye meclisince belirlenen nikâh aile cüzdanı ücreti, nikâh kıyma yol ücreti olarak toplam 31 bin 600 TL parayı belediye hesabına yatırmayarak zimmetine geçirdiği resmi olarak belirlendi.

KOPYA MAKBUZLARLA

Nurdan K.'nin zimmetine para geçirdiği ortaya çıkmasın diye kestiği bazı makbuzları fotokopiyle çoğaltıp, aynı seri numaralarla kopya makbuz oluşturduğu ve bu makbuzları farklı dosyalara koyarak zimmeti gizlemeye çalıştığı tespit edildi.

 


YORUMLAR
sarıyerden biri: 
""
senelerdir senin güler yüzüne kandık,selemlaştık arkadaşlık yaptık şimdi düşünüyorum senin gibi birini hiç tanımasaydım keşke diyorum
20.06.2013 / 09:07
belediye işçisi: 
""
yediğin paralar haram zıkkım olsun
16.06.2013 / 13:26