Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 2013 Mayıs ayı hiç unutulmayacak
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2013 Mayıs ayı hiç unutulmayacak

2013 Mayıs ayı hiç unutulmayacak
AK Parti’nin Sarıyer’e yaptığı hizmetleri anlatan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Taksim Gezi Parkı ve sonrasında gelişen olaylarıda gazetemize değerlendirdi.
12.06.2013 / 02:04


AK Parti’nin Sarıyer’e yaptığı hizmetleri anlatan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Taksim Gezi Parkı ve sonrasında gelişen olaylarıda gazetemize değerlendirdi.

Özdemir yaptığı açıklamada “2013 Mayıs ayı hem İstanbul hemde Sarıyer için büyük atılımların olduğu bir yıldır. Sarıyer’de hastane temelini attık görkemli bir törenle bu sevinci hep beraber yaşadık. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi, binlerce insan kendi istekleriyle, kendi imkanlarıyla geldiler. Yine Mayıs ayında Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin Hacıosman’da inşaatı başladı. Bunlar sağlık açısından yaptığımız büyük hamleler. Yine Sarıyer’den baktığımız zaman 3. Köprü’nün temelinin Sarıyer’de atılması, bizim sınırlarımız içerisinde atılması Sarıyerliler adına büyük şans. Avrupa’yı Aysa’ya bağlayan 3. Bir köprü sadece Sarıyer, İstanbul ve Türkiye için değil tüm coğrafyayı ilgilendiren, tüm Dünya’yı ilgilendiren bir hizmettir. Bu hizmetin Sarıyer’e verilmesi bizleri çok ama çok mutlu etmiştir. Ülkemiz gün geçtikçe büyüyor. Mayıs ayı, devasa büyük hizmetlerin atılım ayı oldu ve bu güçlü yükseliş Dünya’da büyük yankı uyandırdı. Vatanımızı karıştırmak için Dünya’nın dört bir yanından gelen provakatörler insanlarımızın arasına karışarak bu güzel gidişatı bozmaya yok etmeye çalışıyorlar. Dış politikada kesinlikle dostluk değil çıkar ilişkileri yürüyor. Çıkarına ters düşen ülke diğer ülkeyi kendi gücüyle, ekonomisiyle, siyasetiyle vs. farklı yöntemler kullanarak bastırmaya çalışıyor. Türkiye artık kabuğunu kırmış, kendisine sığmayan, kendine yetmeyen bir ülke konumuna gelmiştir. Bunu sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ismiyle yapıyor.

Olaylar şiddetten beslenenlerin taktiği

Olaylar maalesef provakasyon sonucu bu hale gelmiştir. Her şeyden önce şiddet içermeyen protestolar, şiddet içermeyen fikirlerin söylenmesi meydanlarda ifade edilmesi demokrasinin bir gereği. Ama iş farklı bir noktaya getirilmiştir. Bu belli bir kesmin Recep Tayyip Erdoğan’dan, Ak Parti’den kurtulma ve tabiri caizse sandıktan ümidini kesenlerin şiddetten beslenmesidir.

Hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecektir

Türkiye’nin böyle basit bir olayla tökezlemesine, sendelemesine müsaade etmeyeceğiz. Biz Türkiye’yi marka ülke yapma yolunda devam ediyoruz. Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı olarak kesin ve net ifade ediyorum. Hiçbir çalışmamızı aksatmadan bütün hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz ve seçime en güzel şekilde hazırlanacağız.