Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hiç kimse Arap ülkeleriyle Türkiye’yi mukayese edemez
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hiç kimse Arap ülkeleriyle Türkiye’yi mukayese edemez

Hiç kimse Arap ülkeleriyle Türkiye’yi mukayese edemez
Sarıyer’in sevilen iş adamı Başar Biberoğlu “Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendirerek, “İlk süreçte yaşananlar kesinlikle çağdaş protestoydu fakat sonra her şey tersine döndü” dedi.
12.06.2013 / 00:31


Sarıyer’in sevilen iş adamı Başar Biberoğlu “Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendirerek, “İlk süreçte yaşananlar kesinlikle çağdaş protestoydu fakat sonra her şey tersine döndü” dedi.

Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne konuşan Biberoğlu “Türkiye’nin batılı anlamda demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü uygulayan, bölgenin yükselen yıldızı olduğu görüşünü savunan Biberoğlu, şunları söyledi:“Gezi Parkı’nda olaylara karışan genç kardeşlerimiz, son 10 yılı hatırlıyorlar. Önceki yılları, maddi sıkıntıları, Türkiye’nin yaşadığı krizleri, dar boğazları, küçük yaşta oldukları için hatırlamıyorlar. Onların büyüdüğü dönem zorluk çekilmeyen bir Türkiye var. İyi eğitimler aldılar, demokratik bilinçleri, kendilerini ifade etmeleri gelişti. Yaptıkları tamamen çağdaş tarzda protesto gösterisidir. Buna kimse karşı değil. Zaten Başbakanımız da, Bülent Arınç da bunu söyledi. Cumhurbaşkanı da bunu defalarca belirtti. Başbakanın ‘Birlikte çözelim’ önerisi çok ama çok güzel bir durum. Fakat, Batıdaki bazı medya kuruluşlarında dezenformasyon var. Gezi parkı eylemi kesinlikle ‘Arap baharıyla’ birlikte bağlantı kurulamaz. Çünkü Arap ülkelerinde demokrasi yok, hukukun üstünlüğü yok, çok partili seçim yok, insan hakları kimsenin umrunda değil, seçim zaten yoktu. Hiç kimse o Arap ülkeleriyle Türkiye’yi mukayese edemez”dedi.

Masum vatandaşlarımıza üzülüyorum

İlk gün gayet sakin sakin gösteri yapan gençlere orantısız güç kullanılmasını doğru bulmadığını, ama daha sonra provokatif amaçlarla göstericilerin arasına sızanlar olduğunu da belirten Biberoğlu, “Masum vatandaşlarımıza, tamamıyla çevre bilinciyle orda olan gençlerimizin yüzüne biber gazı sıkan, saçlarından tutarak yerlerde sürükleyen polisler haddini aşmıştır, haklarında soruşturma açılmış bazıları pasif göreve getirilmiştir. Fakat son günlerde işin başka yöne doğru gitmeye başladığını da görüyorum. O çağdaş insanların arasına terör örgütü üyelerinin sızdığının bilgileri bana geliyor, yabancı terör örgütleri de sızmış olabilir.

Biberoğlu sözlerini “Bundan sonraki süreçte insanlarımız sakin davranmalı ve kim ne istiyorsa kanunen hukuka uygun olarak bu isteğini iletmelidir” diyerek noktaladı