Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Saffet Akkoyun'dan sert basın açıklaması
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Saffet Akkoyun'dan sert basın açıklaması

Saffet Akkoyun'dan sert basın açıklaması
Sarıyer Spor Kulübü başkanı Saffet AKKKOYUN, geçtiğimiz günlerde kendisi hakkında hoş olmayan ifadeler kulllanan eski Başkan Mehmet AKDAĞ’ın iddialarına cevap vermek amacıyla Sarıyer Spor Kulübü tesislerinde, yerel basın mensuplarına yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı kahvaltılı basın açıklaması yaparak, elindeki belgelerle hakkındaki iddialara cevap verdi.
09.06.2013 / 15:21

Sarıyer Spor Kulübü başkanı Saffet AKKKOYUN, geçtiğimiz günlerde kendisi hakkında hoş olmayan ifadeler kulllanan eski Başkan Mehmet AKDAĞ’ın iddialarına cevap vermek amacıyla Sarıyer Spor Kulübü tesislerinde, yerel basın mensuplarına yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı kahvaltılı basın açıklaması yaparak, elindeki belgelerle hakkındaki iddialara cevap verdi.

Saffet Akkoyun'un kahvaltı sonrası yapmış olduğu açıklamalar çok sertti...

Mehmet Akdağ artık dostum değil

Akdağlar ailesiyle uzun yıllara dayanan arkadaşlığım var. Özellikle Mehmet Akdağ’ın babası benim can dostumdur. Mehmet Akdağ bu açıklamaları yapmadan önce keşke beni arayıp sorsaydı. Ona gelen ödeme emri bana da geldi. Hayati Kaptanoğlu'na da geldi. Sanırım Mehmet Akdağ gelen ödeme emri yüzünden kendi yönetim kurulu üyelerinin tepkilerinden çekindiği için böyle bir yol izledi ama yanlış yaptı. Mehmet Akdağ artık arkadaşım değil, onunla konuşmak istemiyorum.

Bu açıklamaları yaparken Mehmet Akdağ adına utanıyorum

Böyle bir suçlama nedeniyle Kulübün borç detaylarını paylaştığım için hem kendi adıma hem de Mehmet Akdağ adına utanıyorum. Bu yazılarda bahsedilen ithamlar yalandır. Hayati Kaptanoğlu Yönetiminin Mehmet Akdağ yönetiminden devraldığı borçlarda gözükmeyen piyangodan çıkan 1.200.000 TL.si futbolcularla yapılan özel anlaşmalardan olmak üzere toplamı 1.800.000 TL. civarı bir ekstra bize tevdi edilmemiş, döneminin denetleme raporlarında bahsedilmeyen bir borç yükü ortaya çıktı. Hayati Başkan döneminde yöneticiler Mehmet Akdağ’dan bu konuyla ilgili randevu talep ettiler ancak Mehmet Akdağ randevu vermedi. Biz bu borçları peyder pey ödemeye çalışırken devletin aldığı karar ile ilgili hiçbir alakamız olmamasına rağmen bize böyle iftiralarda bulunması utanç verici.

Mehmet Akdağ'ın borçlarını ödemeye devam ediyoruz

Mehmet Akdağ verdiği beyanatta bize derhal bıraksınlar ben başkan olmaya hazırım diyor. Bu nasıl iş Sarıyer’i bir 10 yıl daha geriye atmak için talip oluyor. Tüylerim diken diken oluyor, kürsüden borcumuz yok diyor ardından 1.800.000 TL borç çıkıyor. Hatırlarsanız bizim devraldığımız Borç durumunu gösteren tabloda hangi başkandan ne kadar borç varsa, bu listeleri yerel basına dağıttık. Bunların büyük çoğunluğunu ödedik, Mehmet Akdağ’ın dönemine ait vergi borçlarını kuruşu kuruşuna ödedik. Yapılandırma borçları da gerek Hayati Başkan gerekse biz muntazaman ödedik ve ödemeye devam ediyoruz. Hayati Kaptanoğlu ve benim dönemimden futbolculara tek kuruş borç kalmadı. Sadece Mehhmet Akdağ’ın özel protokolleri var ödenmeyen. Onlarda gelecek sene karşımıza transfere engel borç olarak çıkmaması için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Kulübün borçlarına karşılık evimi ipotek ettim

SGK.nın icra yazısı Çarşamba günü bana geldi. Perşembe günü yönetim kurulu toplantısında bu konu görüşüldü. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım artık biz geçmiş dönem borcu ödemeyelim kendi borçlarımızı ödeyelim dediler. Siz merak etmeyin bu konuda sizlere tek bir şey gelmeyecek bunun teminatçısı benim dedim. Ben arkadaşımı satmam, geçmiş dönemde yönetim kurullarında yer almış birçok yönetici arkadaş beni telefonla arayıp üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız dedi.

Pazartesi günü kendi evimi ipotek edip 600 bin TL'yi bulan SGK borcunu 36 ay taksitlendireceğim. Sadece kendi dönemimi değil 3 dönemi de taksitlendireceğim. Görevde kaldığım sürece öderim, Genel Kurul tekrar bizi başkan seçmezse kalan süreci benden sonra gelen başkan öder.

YORUMLAR
sarıyerli: 
""
saffet az bile söylemiş insanlar dışarda hiçbişey bilmiyoor akdağlar zavallı insan konumuna düşecekler yakında çünkü çok kul hakkı yiyorlar. günah günah mehmet akdağ allahtan kork
09.06.2013 / 20:15