Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Skandal! TRT-1 de ısrarla “İslami Terör” vurgusu…
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Skandal! TRT-1 de ısrarla “İslami Terör” vurgusu…

Skandal! TRT-1 de ısrarla “İslami Terör” vurgusu…
Dizinin Bir Haziran günü yayınlanan bölümünde ısrarla “İslami Terör “ ve “İslami Terör Örgütü” vurgusu yapıldı. Bir defa söylense bir gaf yapılmış denilebilirdi...
04.06.2013 / 01:02


TRT 1 de Cumartesi akşamları yayınlanan ve yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı Duka Film yapı Osmanlı Tokadı adlı garip bir dizi var. Dizinin Bir Haziran günü yayınlanan bölümünde ısrarla “İslami Terör “ ve “İslami Terör Örgütü” vurgusu yapıldı. Bir defa söylense bir gaf yapılmış denilebilirdi. Ancak dizinin başından sonuna kadar beş altı kere üzerine basa basa bu vurgu yapıldı.

Özellikle İslam ve Terör kelimeleri yan yana getirilmeye çalışıldı. İslâm ile Terör ve terör örgütleri arasında bir bağ oluşturulmaya çalışıldı. TRT 1 gibi sorumluluk sahibi olması gereken bir devlet televizyonunda böylesine bir sorumsuzluğun olması ister istemez, TRT kime hizmet ediyor, sorularını zihinlerde canlandırdı. Tam da Hizbullah’ı silahsızlandırma döneminde, böyle bir vurgunun en çok izlenen bir devlet televizyonunda yapılması,acaba Hizbullah’ a bir gönderme mi sorularını akıllara getirdi.