Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - hakim karşısına çıktılar
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

hakim karşısına çıktılar

hakim karşısına çıktılar
10 Aralık’ta alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu, 3 polis memuruna hakaret ettiği iddia edilen Nermin Bezmen ile sevgilisi Tolga Savacı’nın yargılanmasına başlandı.
02.06.2013 / 18:47


Yargıç karşısına çıktığı ilk duruşmada olay anında alkollü olduğunu kabul eden Bezmen, trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu, polis memurlarına hakaret ettiği suçlamalarını ise kabul etmedi. Tolga Savacı da suçlamaları kabul etmeyerek, polis memurlarına vurmaya teşebbüs etmediğini söyledi. İstanbul 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 5 yıl ile 8 yıl arasında değişen hapis istemiyle yargılanan Bezmen, Savacı ve müşteki polis memurları İhsan Fakıoğlu, Erkan Bozdemir, İlker Çalışkan katıldı.

Polise direnmedim

Suçlamayı kabul etmeyen Nermin Bezmen şunları söyledi: “Olay tarihinde Tolga Savacı ile yemeğe katılmıştım. Hasta olan annemin intihar etmek üzere olduğu haberini alınca acele olarak Tolga Savacı ile yemekten ayrılıp Ataköy’e doğru yola çıktık. Yolda sol aynadan bir çarpma sesi duydum. Ancak duramadım. Biraz ileride kırmızı ışıkta durdum, aniden kapım açıldı. ‘İn ulan aşağıya’ diye hakaret sözü ile karşılaştım. Aşağı indiğimde beni indirenlerin polis olduğunu gördüm. Tolga da aşağı inerek ‘niye bu şekilde konuşuyorsunuz?’ diyerek konuştu. Daha sonra bizi karakola götürdüler. Alkollü olmam nedeniyle trafik cezasını ödedim. Ayrıca ehliyetime de el konuldu. Tehlikeli araç kullandığımı kabul etmiyorum. Ayrıca aracımın farlarının yanmamasına imkan yoktur. Geçtiğim yollardan farsız olarak geçmem mümkün değildir. Polis memuruna herhangi bir şekilde direnmedim. Sadece hitap şekillerine karşılık, niye bu şekilde hitap ettiklerine yönelik bir itirazım olmuştur.” diye konuştu