Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ARACI İTFAİYE BİNASI ÖNÜNE YASAK PARK YAPTI, TRAFİK FELÇ OLDU
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ARACI İTFAİYE BİNASI ÖNÜNE YASAK PARK YAPTI, TRAFİK FELÇ OLDU

SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ARACI İTFAİYE BİNASI ÖNÜNE YASAK PARK YAPTI, TRAFİK FELÇ OLDU
Gazetemize konuşan vatandaşlar "Zabıta Müdürü Semra Kartal, zabıta personelini sokaklarda boş boş dolaştırıyor, fakat zabıta personeline ihtiyaç duyulduğu bir çok yerde zabıtaların görevlerini yaptıklarını görmüyoruz… Sarıyer Belediyesi’nin Ek Hizmet Binasının önünde oluşan trafik tam bir kepazeliktir, rezilliktir… Sarıyer Belediyesi bu kadar basit bir konuyu dahi çözemiyor, aksine kriz ortamı yaratıyor” diyerek Sarıyer Belediyesi’ne büyük tepki gösterdiler.
01.06.2013 / 00:42
Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası’nın önünde oluşan trafik, Büyükdere halkını perişan ediyor... İtfaiye’nin tam önünde yer alan ek hizmet binasına gelen vatandaşların ve belediye peronelinin düzensiz ve yasak park yapmaları sebebiyle oluşan trafik, Büyükdereli vatandaşları çileden çıkartıyor. İtfaiye personeli bu durumu bir çok kez Sarıyer Belediyesi müdürlerine şikayet ettiklerini belirtsede bu şikayetler sonuçsuz kalmış gözüküyor. Sarıyer bölgesinde çıkan bir yangın maalesef felaketle sonuçlanabilir. İtfaiye personelinin verdiği bilgilere göre “bazı yangınlarda itfaiye arabalarının 3-4 dakika boyunca, belediyenin önünde oluşan trafiğin açılmasını beklediğini ve bu durumun çok ciddi hasarlara yol açtığını” belirtiyorlar.

 

Ek hizmet binasının önünde öylesine korkunç bir trafik oluşuyor ki, ne ambulans nede itfaiye acil olarak gidecekleri yere kesinlikle ulaşamıyorlar. Konunun bir başka tarafı ise Büyükdere halkı… Büyükdere halkı evlerine giriş çıkışlarda dakikalarca trafikte bekliyor ve hemen hemen hergün ek hizmet binası önünde kargaşa ve kaos ortamı oluşuyor.

Şükrü Genç’in ve Semra Kartal’ın gözleri görmüyor mu?

Vatandaşların en çok tepki gösterdiği konu ise Belediye Başkanı Şükrü Genç’in olaylara kayıtsız kalması, Ek Hizmet Binasından sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir’in bu krizi görmezden gelmesi ve Zabıta Müdürü Semra Kartal’ın görevini yaparken vatandaşların haklarını hiçe saydığı yönünde oluyor. Resimlerde görüldüğü üzere, itfaiye çıkışı kesinlikle park yapılmaz tabelasının önüne park eden ve trafiği perişan hale sokan zabıta aracının orada ne işi var! Vatandaşlara örnek olacak ve doğruyu gösterecek olan zabıta personeli maalesef tam tersi uygulama yaparak vatandaşa kötü örnek oluyor. Sarıyerli vatandaşlar yaptıkları açıklamada “Zabıta Müdürü Semra Kartal, zabıta personelini sokaklarda boş boş dolaştırıyor, fakat zabıta personeline ihtiyaç duyulduğu bir çok yerde zabıtaların görevlerini yaptıklarını görmüyoruz… Sarıyer Belediyesi’nin Ek Hizmet Binasının önünde oluşan trafik tam bir kepazeliktir, rezilliktir… Sarıyer Belediyesi bu kadar basit bir konuyu dahi çözemiyor, aksine kriz ortamı yaratıyor” diyerek Sarıyer Belediyesi’ne büyük tepki gösterdiler.

 


YORUMLAR
Alican Lakot: 
"MÜTHİŞ HABERCİLİK BAŞARISI!!!"
Bu haberi yapan muhabir arkadaşı tebrik etmeli.Ne kadar önemli bir haber yaptığı için kendiyle gurur duyuyordur herhalde.
04.06.2013 / 17:59
mahalleli: 
""
bu binadan kim sorumluysa burayı adam edecek başka çare yok
03.06.2013 / 21:31
vedat yarencioğlu: 
""
şu foğraftaki zabıtalara bakarmısınız yaa ne kadar da pişkin pişkin bakıyorlar.insanda biraz utanma olur yüzün kızarır bu ne pişkinlik böyle ya hem trafiğin içine et hemde trene bakar gibi bak.dengesizler
01.06.2013 / 14:35