Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - REŞİTPAŞA'DA SIR ÖLÜM
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

REŞİTPAŞA'DA SIR ÖLÜM

REŞİTPAŞA'DA SIR ÖLÜM
Hayri Kozakçoğlu'nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği belirlendi.
23.05.2013 / 19:10


Hayri Kozakçoğlu'nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği belirlendi.

ÇALIŞMA ODASININ KAPISINI KİLİTLEDİ


İddialara göre Hayri Kozakçıoğlu, Reşitpaşa Mahallesi, Ayhan Sokak, No 2'deki evlerinde saat 01.30 sıralarında eşine rahatsızlandığını söyledi. Yatak odasından çıkan Hayri Kozakçıoğlu tripleks evlerinin orta katındaki çalışma odasına geçti.

Hayri Kozakçıoğlu'nun eşi saat 09.00 sıralarında çalışma odasına girmek istedi. Ancak içeriden kilitli kapıyı açamadı. Bunun üzerine oğlu ve kızını aradı. Eve gelen Hayri Kozakçıoğlu'nun oğlu, polise haber verdi. Polisler çağırdıkları çilingire çalışma odasının kapısını açtırdı. İçeri girildiğinde Hayri Kozakçıoğlu'nun cesediyle karşılaşıldı.

Üzerinde pijaması bulunan ve yerde sırtüstü yatan Hayri Kozakçıoğlu'nun kalp krizi geçirdiğini sanıldı. Daha sonra yapılan ilk incelemede Hayri Kozakçıoğlu'nun, kapısı kilitli odasında göğsüne sıktığı tek kurşunla yaşamına son verdiği belirlendi. Hayri Kozakçıoğlu'nun silahını ateşlediği zaman henüz belirlenemedi. Eşinin silah sesi duymadığını söylediği öğrenilirken, emniyet yetkililerince bitişik atışlarda silah sesinin duyulmayacağı bildirildi.

POLİS İNCELEME YAPTI 


Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu'nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz eve koştu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı. Hayri Kozakçıoğlu'nun cenazesi savcının incelemesinin ardından evinden çıkarıldı. Cenaze saat 15.30'da Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

"BUGÜN İÇİN BANA SİPARİŞ VERMİŞTİ" 


Bu arada sokaktaki marketçi, Kozakçıoğlu'nu en son dün akşam gördüğünü söyledi. "Sağlığına dikkat eden bir insandı" diyen marketçi, "İntihar edecek bir insan değildi. Bugün için bana sipariş vermişti. 'Süt getirirsin' demişti" diye konuştu.