Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Partimizin olayla bir ilgisi yok
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Partimizin olayla bir ilgisi yok

Partimizin olayla bir ilgisi yok
AK Parti ilçe başkanı Hüseyin Özdemir: "CHP'lilere yapılan saldırı bizleride üzmüştür. Partimizin olayla bir ilgisi yok"
21.05.2013 / 03:12


CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve CHP’li gençlere yapılan saldırıya AK Parti’den de kınama geldi. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, kendilerinin olayla ilgilerinin olmadığını belirterek, yapılan saldırıya tepki gösterdi. Toplumdaki herkese sağduyu çağrısı yapan Özdemir, emniyetin olayı soruşturduğuna dikkat çekti.

İşte AK Parti’den tüm basın kuruluşlarına gönderilen o açıklama;

AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI KAMUOYUNA DUYURU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Sarıyer’de yaralanmalarla sonuçlanan böyle bir olayın gerçekleşmesi AK Parti olarak bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Olayı öğrendikten sonra CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz Bey’i arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Kuşkusuz ki huzurlu ortamıyla bilinen Sarıyer’in bu tür olaylarla anılması her siyasi partiyi rahatsız eder. Bu bağlamda hangi sebepten çıktığı belli olmayan bir sokak kavgasının siyadavranması gerekmektedir. Bu olayla uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan partimizi ve camiamızı bu işin içine çekmeye çalışmak hiç kimsenin haddine değildir. AK Parti özsi alana çekilmesi doğru değildir. İlçe Başkanları, belediye başkanı, herkes verdikleri demeçlere dikkat etmelidir. Şuanda herkesin akl-ı selim ünde, ruhunda, felsefesinde kavga olmayan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiş olsun dileklerimizi ifade ediyoruz. Konu adli vakadır. Emniyet Teşkilatı gerekli tahkikatı yapmaktadır. Bu konuda üzerimize düşen her konuda da yardımcı olacağımızı ifade ediyoruz. Tekrar tüm Sarıyer’e geçmiş olsun.