Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükrü Genç'ten Basın Açıklaması
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükrü Genç'ten Basın Açıklaması

Şükrü Genç'ten Basın Açıklaması
19 Mayıs yürüyüşü sırasında meydana gelen olayla ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç'in basın açıklaması;
21.05.2013 / 02:16


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yüzlerce tekne ve binlerce Sarıyerli'nin katılımıyla başlayan 19 Mayıs kutlamalarının ardından Sarıyer'de yürüyen korteje yönelik saldırıyı kınadı.

Şükrü Genç yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi; İstanbul Boğazı'nda tekneler eşliğinde büyük bir çoşkuyla başlayan 19 Mayıs kutlamalarının ardından Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde Atatürk anıtına doğru yürüyen, aralarında kadın ve çocukların olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Korteji'ne yönelik saldırı, Sarıyer'de yakaladığımız barış, hoşgörü, ve kardeşlik sürecine asla gölge düşüremeyecektir.

Sarıyer'de ektiğimiz barış tohumları bu türden çirkin saldırlara rağmen boy vermeye devam edecek, sağduyulu Sarıyer halkı ilçemizin huzurunu bozmaya yönelik bu çirkin oyunun tuzağına düşmeyecek, "Barış, Huzur ve Hoşgörü" ilçesi olan Sarıyer ve Sarıyer halkı provokasyona yönelik bu çirkin oyunlarının birer piyonu olmayacaktır.

Sarıyer'de barış, huzur ve hoşgörü sahip çıktığımız ve çıkmaya devam edeceğimiz en temel değerlerimizdendir. Bu değerlerin yok edilmesine biz de Sarıyer halkı da fırsat vermeyecektir.

Hiçbir zaman şiddet dilini kullanmadık. Kimseyi ayrıştırmadık. Ayrıştırmayacağız. Bu saldırı birlik ve beraberliğimizi dünden daha fazla biribirimize bağlamıştır.

Bu saldırların sadece bize değil kime yapılırsa yapılsın dün olduğu gibi bugün de aynı duyarlılıkla karşısında olduk. Olacağız.

Bu ve buna benzer saldırılar Sarıyer'in geleceğine ve yaşamın her alanına yönelik çalışmalarımızda düşünülenin aksine bize daha büyük bir cesaret vermiştir.

Yapılan bu çirkin saldırı, sadece partimizin ilçe başkanı Sayın Mehmet Deniz ve arkadaşlarımıza değil, onların şahsında Sarıyer halkının huzurunu bozmaya yönelik beyhude bir girişimdir. 

Bu çirkin saldırıyı kabul etmemiz, susmamız, asla mümkün değildir. Saldırıyı şiddetle kınıyor yaralanan arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum."