Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de Olaylı 19 Mayıs Kutlamaları
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de Olaylı 19 Mayıs Kutlamaları

Sarıyer'de Olaylı 19 Mayıs Kutlamaları
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve Sarıyer Belediyesi'nin organize ettiği 19 Mayıs kutlamalarında olaylar yaşandı. Bazı partililer ile esnaf arasında sözlü tartışma çıktı, CHP'lilere sopalı saldırı düzenlendi, Sarıyer Merkez'de bulunan dükkanın camları kırıldı.
20.05.2013 / 01:35
Sarıyer'de CHP'nin 19 Mayıs kutlamaları sırasında CHP'lilere saldırı düzenlendi. Yaralananlar Maslak - Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı.CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve Sarıyer Belediyesi'nin organize ettiği 19 Mayıs kutlamalarında olaylar çıktı, sopalarla CHP'lilere saldıran grup meydanı savaş alanına çevirdi.Kortej geçişi sırasında kortejde bulunan bazı partililer ile esnaf arasında sözlü tartışma çıktı. Tartışmalardan sonra CHP'lilere sopalı saldırı düzenlendi. Sarıyer Merkez'de bulunan dükkanın camları kırıldı. Polis olayla ilgili geniş güvenlik önemleri aldı.CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in de hafif yaralandığı olaylarda 6 kişi yaralandı. Yaralılar arasında bulunan CHP Sarıyer Gençlik Kolları İlçe Başkanı Gürkan Kadik'in de burnu kırıldı. CHP'li 2 genç ve İlçe Başkanı Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılırken, kolu kesilen bir yaralı da Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.Kutlamalara gelen vatandaşlar büyük panik yaşarken, yaşanan bu olaylardan sonra etkinlikler iptal edildi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatırken, olaya karışanların ifadesini almaya devam ediyor. Yaralıların hastanede tedavileri sürüyor.Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde 19 Mayıs kutlamaları dolayısıyla yürüyüş yapan ve CHP’li oldukları iddia edilen gençler, yürüyüş sırasında bir fotoğraf stüdyosunun önünde bulunanlarla tartışmaya girdiler. Tartışmanın ardından fotoğraf stüdyosuna giren gençler, burada çalışan Hasan Şahin, Eylül Süzer ve Turgut Balıkoğlu’nu darp etti. Kavga sırasında Hasan Şahin, cam kırıklarıyla saldırıya uğradı. Yaralanan Hasan Şahin, Baltalimanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede inceleme başlattı. Olayda saldırıya uğrayan Eylül Süzer ise gözyaşlarını tutamadı. Genç kız yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Olayla ilgili bilgi veren Seyfi Gencer, “Saldırı sırasında stüdyoda çalışan 3 arkadaşımız saldırıya uğradı. Bir arkadaşımız ise camlarla yaralandı ve şuan Baltalimanı Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındı. Bir de patronumuzun kızı var darba uğrayan. O da şuan konuşamayacak durumda” dedi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmasürüyor.


Etiketler: