Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyükderelileri Sevindiren Haber Ali Yazıcı Muhtar Adayı
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyükderelileri Sevindiren Haber Ali Yazıcı Muhtar Adayı

Büyükderelileri Sevindiren Haber Ali Yazıcı Muhtar Adayı
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e samimi açıklamalarda bulunan Ali Yazıcı Büyükderelilere önemli mesajlar vermeyi de ihmal etmedi.
14.05.2013 / 21:06


Büyükdere Mahallesi’nde yaptığı hizmet çalışmalarıyla adından söz ettiren Ali Yazıcı son olarak mahallesi olan Büyükdere’de bulunan sokak çeşmelerinin su analizlerini yaptırarak örnek bir çalışmaya daha imza attı.

Büyükdere Mahallesi’nin ALİ BABA, PAPAZ SUYU ve NAZARLIK DERE isimli sokak çeşmelerinin su analizlerini yaptırarak mahalle halkını içtiği su konusunda bilgilendiren Ali Yazıcı esnaf ve mahalle halkından büyük taktir topladı.

Büyükdere gönüllüsü olarak bilinen Yazıcı, geçtiğimiz dönemde muhtarlığa adaylığını koymuş 2449 oy alarak Büyükdere Mahallesi’nde seçimi 51 oy fark ile kaybetmişti.

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e samimi açıklamalarda bulunan Ali Yazıcı Büyükderelilere önemli mesajlar vermeyi de ihmal etmedi. Yazıcı yaptığı konuşmada “ Büyükdere’de Ali Yazıcı artık aday olmayacak dedikodularını duyuyorum ve çok öfkeleniyorum, her ne kadar birileri yaptığım hizmet çalışmalarını içine sindiremesede bu kişilere şunu söylemek istiyorum… Ne kadar uğraşırsanız uğraşın seçmenimle benim aramı açamayacaksınız” dedi…

“Vatandaşları rahatsız eden sorunları hizmet kurumlarına taşımam için muhtar olmama gerek yok” diyerek konuşmasını sürdüren Yazıcı “Benim amacım 43 yıldır yaşadığım semtimde, arkasında güzel hizmetler bırakan biri olarak hatırlanmaktır. Muhtarlığı basamak olarak kullanıp bir yerlere gelmek isteyen biri olmadığını söyleyen Ali Yazıcı Büyükdere’de karakolun kapanması, adliyenin taşınması, bankaların kapanması, pazarın taşınması gibi alınan bir çok yanlış karar maalesef semtimizin geri kalmasına sebep olmuştur. Bir an önce tüm Büyükdereliler taşın altına ellerini sokmalılardır. Yaşadığımız yer İstanbul’un en güzel semtlerinden biri, neden bizim insanımız hak ettiği yaşam standartına ulaşmasın” diyerek üzüntüsünü belirtti.

Önümüzdeki seçimlerde muhtar adayıyım


“Büyükdere Mahallesi’ni koşup oynarken yere düşen bir çocuğa benzetiyorum ve bu çocuğu artık düştüğü yerden kaldırmanın zamanı geldiğini düşünüyorum” cümleleriyle hem duygusal hemde düşündürücü bir mesaj veren Yazıcı’ya söyleşimizin sonunda beklenen o soruyu soruyoruz…

Büyükdere Mahallesi’nde muhtarlığa tekrar adaylığınızı koyacakmısınız?

Ali Yazıcı, kendinden emin olarak net bir cevap veriyor “halkım beni bu makamda görmek isterse bende Büyükdere’me hizmet etmeye her zaman hazırım.