Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER'DE UZUN BEKLEYİŞ
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER'DE UZUN BEKLEYİŞ

SARIYER'DE UZUN BEKLEYİŞ
Yerel seçimler yaklaşırken iki dönem milletvekilliği yapmış Selami Uzun’un Ak Parti’den Sarıyer Belediye Başkanlığı’na aday olacağı konuşuldukça Sarıyerliler heyecanlanıyor.
13.05.2013 / 09:04


1957 Sivas Koyulhisar doğumlu olan Uzun, İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu. 1984- 1994 yılları arasında çeşitli illerde kaymakamlık görevini üstlenen Selami Uzun, en son 2002 ve 2007 yıllarındaki genel seçimlerinde TBMM’de Sivas Milletvekili olarak yer almıştı.

Özgeçmişi kadar bilgi, birikim ve tecrübe ile dolu olan bir ismin Sarıyer Belediye Başkanlığı’na aday olarak konuşulması, Sarıyerlileri sevindiriyor. Görüşlerini aldığımız Sarıyerli vatandaşlar “Bugüne kadar Sarıyerimiz siyasetle bu kadar iç içe, bilgi ve birikime sahip bir kişi tarafından yönetilmedi. Gerçekten Selami Uzun başkanlığa adaylığını koyarsa bu Sarıyer için bir dönüm noktası olacaktır. İstanbul’un eşsiz güzellikteki ilçelerinden biri olan Sarıyer, bilgili ve tecrübeli eller ile yönetilirse gelecekte herkesin yaşamak isteyeceği, kıskanılacak bir ilçe haline gelecektir” dediler. Genel olarak sokakta görüşlerine başvurduğumuz isimlerin büyük bir çoğunlu Ak Parti’de aday olarak Selami Uzun ismini görmek istediklerini belirttiler. İlerleyen günlerde neler olur bilinmez, fakat Ak Parti Selami Uzun ile seçimlere girerse başkanlık yarışında bir adım önde olacağı tahmin ediliyor.

Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak yerel seçimlere kalan süre zarfında hem sokaktaki vatandaşın beklentilerini, hem de siyasi partilerin kulislerinde konuşulan aday adaylarının isimlerini size aktarmaya devam edeceğiz. Gözünüz kulağınız bizde olsun.

 


YORUMLAR
ak partili: 
""
selami uzun sarıyerde tulum çıkarır,buraya yazıyorum
14.05.2013 / 20:41