Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kahvaltılı 1 Mayıs Kutlaması
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kahvaltılı 1 Mayıs Kutlaması

Kahvaltılı 1 Mayıs Kutlaması
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 1 Mayıs dolayısıyla Sarıyer Belediyesi emekçileriyle kahvaltı yaparak, "Bayramınız kutlu olsun. Yollarınız açık olsun" dedi.
02.05.2013 / 02:08
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ferahevler Şantiyesi İşçi Lokali’nde 1 Mayıs dolayısıyla, Sarıyer Belediyesi emekçileriyle kahvaltı etti. Genç, kahvaltının ardından bir konuşma yaptı.Emek dünyasının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayarak sözlerine başlayan Genç, Türkiye’de de işçi örgütlenmesini ve mücadelesini kırmak için yoğun bir taşeronlaşmanın gerçekleştiğini ve bu durumun işçi hakları açısından son derece olumsuz sonuçlar doğurduğunu belirtti. Başkan Genç, sözlerine şöyle devam etti"Bir Gün Mutlaka"

“Olması gereken, sendikalı ve hakların sözleşmelerle sağlam bir zemine oturtulduğu çalışma ortamının yaratılmasıdır” dedi. Üretenlerin, emekçilerin söz sahibi olduğu iktidarın bir gün mutlaka oluşacağını dile getiren Genç, bunu elde etmenin de insanlık tarihinin her döneminde olduğu gibi mücadeleden başka bir yolunun olmadığını belirtti. Konuşmasında Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına kapatılmasına da yer veren Şükrü Genç, özellikle 1977 Katliamı’ndan bu yana Taksim’in, mücadelenin sembolü olduğuna dikkat çekerek, Türkiye İşçi Hareketi’nin en derin ve acı anısının bulunduğu bu alanı emekçilere yasaklamayı, bazı kimselerin korkularının açığa çıkması olarak değerlendirdi. Başkan Genç, sözlerini “Dayanışmanız büyük önem taşıyor. Bayramınız kutlu olsun. Yollarınız açık olsun” şeklinde tamamladı.