Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Onu Tanımasak Facia Olacaktı
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Onu Tanımasak Facia Olacaktı

Onu Tanımasak Facia Olacaktı
DHKP-C'nin Sarıyer Kaymakamlığı'na bomba bırakmak üzere kandırdığı Ö.C.'yi son anda durduran polisler konuştu: Bir anlık hatamız faciaya yol açabilirdi. Tanımasak canlı bomba sanırdık...
26.04.2013 / 20:06


Ferahevler'de akli dengesi yerinde olmayan sağır ve dilsiz Ö.C'ye bomba vererek kaymakamlığa gönderen DHKP-C'li teröristlerin planını bozan iki polis Akşam Gazetesine konuştu.

B. ve T. isimli polisler görevli oldukları mahallede sık sık devriye görevi yaptıkları için Ö.C'yi tanıdıklarını söyledi. B. ve T., "Elinde sık sık oyuncak tabanca ya da kelepçe oluyordu. Uzaktan görünce önce yine oyuncak sandık. Ama yaklaşınca elindekinin bomba olduğunu anladık" dediler.

KAÇSAK GELİRDİ

DHKP-C'nin harçlık vererek güvenini kazandığı Ö.C., hediye paketi sandığı ama aslında bomba olan paketi Sarıyer Kaymakamlığı ve AK Parti İlçe Binası'nın bulunduğu meydana getirdi. Meydanda polisleri görünce onların yanına gitti. B. ve T. paslı paketin bomba olduğunu anladıktan sonra yaşananları şöyle anlattı: Ö.C'nin akli dengesinin yerinde olmadığını bildiğimiz için paniğe kapılmasını istemedik.

Ani hareket ederek istemeden de olsa bombayı patlatabileceğini düşünerek sakin sakin konuşmaya devam ettik. Kaçsak peşimizden geleceğini biliyorduk çünkü polisleri çok seviyordu. Ö.C'yi tanımayan bir polis onu canlı bomba sanabilirdi. Bombayı onun elinden güvenli bir şekilde alıp kaldırıma koyduktan sonra hemen amirimize ve bomba uzmanlarına haber verdik.

BOMBAYLA GEZMİŞ

TERÖRİSTLERİN kendisine verdiği bombayla uzun süre yürüyen Ö.C.'nin polislerin yanına gelmeden önce bir çok işyerine girip çıktığı da belirlendi. Olayın ardından harekete geçen yetkililer 1 kilogramlık bombayı Ö.C'ye verenleri bulabilmek için bölgedeki bütün güvenlik kameralarını incelemeye aldı.