Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MURAT KARAKAYA'YA VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MURAT KARAKAYA'YA VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

SARIYER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MURAT KARAKAYA'YA VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
18.04.2013 / 11:17
Sarıyer'in toplumsal projeler üreten sivil toplum kuruluşlarının başında gelen SARI PLATFORM DERNEĞİ' . Dernek Yönetim Kurulu, İlçede vatandaşlara yaptıkları hizmet ve çalışmalarıyla öne çıkan kamu yöneticilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür plaketleri verdi.

Sarı Platform Derneği geçen hafta içinde Sarıyer Kaymakamı Sayın Ömer Karaman'a bir şükran plaketi verdi. Bu bağlamda Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Sayın Murat Karakaya ile önceden mutabık kalınarak kendisinin onuruna 15.04.13 pazartesi günü SARI PLATFORM Merkezi'nde bir şölen düzenleneceği ve bir ödül verileceği bildirildi.

Ancak Sarıyer Emniyet Müdürü Murat Karakaya kendisine yapılan bu önemli daveti kabul ettiğini bildirdiği halde SARI PLATFORM DERNEĞİ'nin düzenlediği törene katılmaktan vazgeçti ve Dernek Yönetimi'ne son ana kadar bilgi vermedi.

Dernek Yönetimi, üyeler ve konuklar Dernek Lokalinde İlçe Emniyet Müdürü'nü beklerken karşılarında Sarıyer Karakol Amiri İhsan Bey, Toplum Destekli Polis Bürosu'ndan memur Yunus Bey ve iki arkadaşını buldular.

Karakol Amiri'nin tören başladıktan sonra yaptığı açıklama davetlilerin üzerinde soğuk bir duş etkisi yaptı:"İlçe Emniyet Müdürü Bakırköy'de bir toplantıda bulunması gerektiğinden nazik davetinize icabet edemedi. Kendisine vermek istediğiniz plaketi Karakol Amiri'ne verebilirsiniz" diyerek Dernek Yönetim Kuruluna, İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya'nın gelmeyeceğini iletti.

5 yılı aşkındır Sarıyer'de sayısız yararlı çalışmalara imza atan ve halkın saygısını kazanan Sarı Platform Derneği, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya'yı plaket ile ödüllendircek olması tüm polis teşkilatı için önem arz ediyordu. Senelerdir halkın sesi olan Sarı Platform Derneği ile ilçede görev yapan polis teşkilatı arasındaki birlik beraberlik Sarıyerli vatandaşlar için fazlasıyla önemli.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Sarıyerli vatandaşlar " İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya Sarıyer'de göreve başladığından itibaren halkın arasına hiç katılmadı. Vatandaşların sorunlarıyla ve talepleriyle ilgili bizzat kendisinin fikir sahibi olması hem bizim hemde polis teşkilatı adına çok daha fazla yararlı olacaktır" dediler.

Sarı Platform Derneği'nin verdiği plaket konusuna değinen vatandaşlar " Sarı Platform Derneği 5 seneyi aşkındır biz vatandaşlar için var gücüyle çalışıyor. Tüm maddi zorlukları kendi ceplerinden harcayarak aşıyorlar ve bunu yalnızca Sarıyer'e değer katmak için, biraz daha yaşanabilir Sarıyer için yapıyorlar. Bu güne kadar biz halkın sesli düşünürü olan Sarı Platform Derneği ilçemizde çok önemli bir konuma sahip. İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya Sarıyer'de görev yapan tüm polis teşkilatı adına kendisine plaket takdim eden bu derneğe kendisinin yerine Sarıyer Merkez Karakolu Amirini göndermesi çok yanlış ve üzücü! Ayrıca Murat Karakaya gelememesinin sebebini Bakırköy'de İlçe Emniyet Müdürü ile toplantısı olarak iletiyor. O toplantıdan 2 saat önce veya 3 saat sonra da bu plaket kendisine verilirdi. Plaketi almak istememesinin sebebi acaba ne? Çok merak ediyoruz! Ayrıca Murat Karakaya eğer Sarıyer'de Emniyet Müdürü olduğu için kendisini üstün görmesi söz konusu ise, bilmesi gerekir ki, ilçemizde görev yapan Tarım Müdürü, Tapu Müdürü veya Nüfüs Müdürü'nden hiç bir üstünlüğü yoktur" diye tepkilerini dile getirdiler.

 


YORUMLAR
gulsum kaçar: 
"hırsızlık"
sarıyerde hırsızlar cirit atıyor 155 aradık neden sonra geldı eşkal verdik hala yok ama yakın evlere hırsızlar cirit atıyor nasıl ilgidir artık beraber çalışıyor dıyorlar kıme güvenicez itimat kalmadı bu görevi bıraksınlar bizler bildimiz gıbı kendımızı koruyalım
04.08.2014 / 16:03
ümit caner: 
""
bize rıdvan günaydın gibi emniyet müdürü lazım,rıdvan bey muhteşem bir insandı ve halkla her zaman beraberdi onun gibi müdür daha gelmez sarıyere
19.04.2013 / 08:58
hakan taşbey: 
""
Bir önceki emniyet müdürü Ramazan Emekliyi mumla arıcaz herhalde!!!!!!
18.04.2013 / 12:22