Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 40 Bin Uzman Erbaş'a Memurluk Müjdesi
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

40 Bin Uzman Erbaş'a Memurluk Müjdesi

40 Bin Uzman Erbaş'a Memurluk Müjdesi
Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden uzman erbaşlar ile ilgili bir açıklama yayınladı.
15.04.2013 / 13:57


Genelkurmay Başkanlığı, uzman erbaşların sözleşmelerini 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabildiğini bildirirken, 45 yaşından sonra ise isteklerine bağlı olarak memuriyete geçebildiği ve emekliliklerini hak edinceye kadar memur olarak çalışabileceklerini açıkladı.

MEMUR OLARAK EMEKLİ OLABİLECEKLER

Uzman erbaşların istihdamına ilişkin Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamada, uzman erbaşlar, sözleşmelerini bir yıldan az, beş yıldan fazla olmamak üzere azami 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabildiği belirtildi. Açıklamada, uzman erbaşların 45 yaşından sonra, isteklerine bağlı olarak, Milli Savunma Bakanlığı, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında memuriyete geçirilebildiği, emekliliklerini hak edinceye kadar devlet memuru olarak çalışabildiği ve memur olarak emekli olabildiği kaydedildi.

TEPKİLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR

TSK içerisinde görev yapan astsubay, uzman çavuşların ardından uzman erbaşlar da görev şartlarının iyileştirilmesi ve verilmediğini iddia ettikleri sosyal hakları için zaman zaman farklı alanlarda tepkilerini gösteriyor.

40 BİN UZMAN ERBAŞ VAR

Genelkurmay Başkanlığı, bir ilke imza atarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde görev yapan personel sayısını açıkladı. Açıklamaya göre, 365'i general ve amiral olmak üzere TSK'da toplam 720 bin personel görev yapıyor. 39 bin 975 subayın bulunduğu TSK'da, astsubay sayısı 95 bin 824 olarak duyuruldu. Silahlı Kuvvetler bünyesinde 24 bin 700 uzman jandarma, 40 bin 515 de uzman erbaş statüsünde görevli istihdam ediliyor.

İşte TSK tarafından yapılan o açıklama;

Uzman erbaşlar, sözleşmelerini bir yıldan az, beş yıldan fazla olmamak üzere azami 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabilmekte, 45 yaşından sonra, isteklerine bağlı olarak, Milli Savunma Bakanlığı, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında memuriyete geçirilebilmekte, emekliliklerini hak edinceye kadar Devlet Memuru olarak çalışabilmekte ve nihayetinde memur olarak emekli olabilmektedirler.