Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MANSUR YAVAŞ </br>'TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ' BAŞKANI </br>OKTAY AKSU İSE </br>ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MANSUR YAVAŞ
'TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ' BAŞKANI
OKTAY AKSU İSE
ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ!!!

MANSUR YAVAŞ </br>'TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ' BAŞKANI </br>OKTAY AKSU İSE </br>ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ!!!
Tarihi Kentler Birliği’nin yönetimi AKP’den CHP’ye geçti.
08.06.2024 / 19:19
Tarihi Kentler Birliği’nin yönetimi AKP’den CHP’ye geçti. Tarihi Kentler Birliği’nin yeni başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.İstanbul'da düzenlenen 2024 yılı 1. olağan meclis toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tarihi Kentler Birliği'nin yeni başkanı olarak seçildi. Bu seçimde, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'e karşı fark atarak başkanlık koltuğuna oturdu.Böylece, Tarihi Kentler Birliği'nin yönetimi AKP'den CHP'ye geçmiş oldu.

Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu ise Encümen Üyesi seçildi.Başkan Aksu yaptığı açıklamada "Encümen Üyesi olarak görev yapacağım 'Tarihi Kentler Birliği'nin Başkanı seçilen Sayın Mansur Yavaş'ı kutluyorum. Mansur Yavaş başkanımızın başkentimiz Ankara'da gösterdiği başarıya benzer bir başarıyı, kültürel mirasımızın korunması ve sürdürülebilir kentleşme yolunda omuz omuza vererek tüm şehirlerimizde yakalayacağımıza yürekten inanıyorum. Ülkemize ve tüm belediyelerimize hayırlı olsun" dedi.