Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Halkın Takdirini Topluyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Halkın Takdirini Topluyor

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Halkın Takdirini Topluyor
Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri, Çayırbaşı'nda 75 çocuk kapasiteli GÜNDÜZ BAKIM EVİ’ni 17 Ekim 2011 de hizmete açtı ve kısa zamanda büyük bir yol aldı”
07.03.2013 / 23:57
GÜNDÜZ BAKIM EVİ

“Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, çalışan personelin okul öncesinde (03 yaşından başlamak üzere) çocuklarının eğitimine katkı sağlamak, sağlıklı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla, Çayırbaşı’ nda 75 çocuk kapasiteli GÜNDÜZ BAKIM EVİ’ ni 17 Ekim 2011 tarihinde hizmete açtı ve kısa zamanda büyük bir yol aldı”“Gündüz Bakım Evi; Milli, manevi ve ahlaki değerlerimize sahip, sosyal bireyler yetiştirmenin yanında güçlü, sağlıklı ve başarılı neslin yetişmesine katkıda bulunarak toplum adına en faydalı çalışmalardan biri olarak görülüyor.

Her yaş grubu için uygun eğitim programı, Öğrenmeye ilgi uyandıran neşeli ortam, Profesyonel tekniklerle aktif eğitim, İlköğretime hazırlık, Yabancı dil eğitimi, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, Branş dersleri eğitimi ( Cimnastik, Beceri Koordinasyon, Halk oyunları, Yaratıcı Drama)

Okul öncesi eğitimine katkı sunan, uzman personel tarafından yürütülen ve günde 2 kahvaltı ve bir öğlen yemeği verilen, ücreti ise her yıl Belediye Meclisi tarafından belirleniyor.BAHÇEKÖY KIZ KONUK EVİ

İlçemiz sınırları içinde yerleşik bir Üniversite veya yerleşkesinde ön lisans veya lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 118 kişi kapasiteli Bahçeköy KONUK EVİ ise Ekim’2011 de hizmete açıldı.

Konuk Evinin özelliklerini ise aşağıdaki şekilde sıraladık.

Deprem yönetmeliğine uygun ve mantolama sistemiyle ses ve ısı yalıtımlı bina özelliği;

• 2, 4 ve 6 kişilik odalar

• Tüm odalar aydınlık, havadar, ahşap mobilyalı, ortopedik yataklı, ihtiyaca uygun dizayn edilmiş çağdaş tasarımlı,

• Revir

• Mutfak

• Valiz Odası

• Ütü ve Çamaşır Odası

• Bilgisayarlı Etüt Salonu, rahat ve sessiz bir ders çalışma ortamı,

• Tüm Binamızda Sınırsız Wireless İnternet erişimi

• Ziyaretçi Salonu,

• Asansör,

• Veli misafir bölümü

• Sıcak su,

• Kalorifer,

• 24 Saat Bay-Bayan Güvenlik Personeli

• 24 saat Kameralı bina çevre güvenliği

• Konukların olası rahatsızlıklarında yurt personeli desteği,

İle öğrenciler için tam bir HUZUR ORTAMI.

Odalardaki yatak kapasitesi ise kişi talepleri doğrultusunda planlanmış olup akşamları yemek verilmektedir.

Bunun dışarıdaki emsalleri ile karşılaştırırsak, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bunun sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütüldüğünü, kazancın söz konusu olmadığını belirtiyor.

Çalışmalarla ilgili sözlerine başvurduğumuz Sosyal Yardım İşleri Müdürü Rıza ÖZTÜRK gazetemize verdiği demeçte

“Sosyal Belediyeciliği sözde değil, özde yapmaktayız. Çalışmalarımızı, insan onurunu ön planda tutan “HALK ODAKLI” anlayışla yürütüyoruz.Yaşamda en kutsal varlık olan insana hizmet esastır diye düşünüyor ve bu yönde çalışma yürütüyoruz. İnsanı memnun etmenin güçlüğünü de biliyoruz. Bir köşeye çekilmiş, her şeyi devletten bekleyen, verilirse yiyen asalak kitle oluşturmak yerine; onurlu, aile sorumluluğunu almış, çalışarak, çabalayarak, araştırarak kendisine, ailesine ve çevresine örnek olan kitle yaratmak arzusundayız.

Ülke kaynakları sınırlı, talepler sınırsız olunca, işimiz daha da güçleşmektedir. Ama Türk halkının Yardımseverliliğini, geleneksel imece sisteminin de bize ait olduğunu biliyoruz. İnandığımız takdirde imkânlarımızı sonuna kadar kullanabileceğimizin örneğini Van Depreminde Sarıyer halkının duyarlılığınıda yakın tarihte gördük.

Önemli olan o duygularımızın ortaya çıkarılmasıdır. O halde gücümüzü birleştirelim. Sadece kamu imkânları ile her şeyi çözmek mümkün değil. “Haydi hep beraber SARIYER İÇİN, SARIYER’Lİ İÇİN EL ELE”Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber

Ayber ifadesinde “İnsan ayrımı yapmadan tüm Sarıyer’i kucaklayacak hizmet anlayışındayız. Bu hizmetleri başkanımız Şükrü Genç tüm ekibi ile birlikte yapmaktadır. Sarıyer halkı bize güvenmeye devam etsin. Halkın güvenini sarsacak hiçbir işin içinde olmayacağız. Vatandaşlarımızın bize olan güveni devam ettikçe Sarıyer’de güzel işler yapmayı sürdüreceğiz” dedi.