Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ÇAYIRBAŞI'NA MÜTHİŞ DESTEK
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇAYIRBAŞI'NA MÜTHİŞ DESTEK

ÇAYIRBAŞI'NA MÜTHİŞ DESTEK
Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Kültür ve Turizm Derneği'nin ortaklaşa çalışması ve İŞKUR desteğiy-le "Çayırbaşı Mahal-lesindeki Vatandaş-larımızın Meslek Edinmeleri ve İstihdamı Projesi" kapsamında çeşitli dallarda ki kursların açılışı yapıldı.
07.03.2013 / 23:34


Çayırbaşı'nda ikamet eden vatandaşlar için Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Kültür ve Turizm Derneği'nin ortaklaşa çalışmasıyla "Çayırbaşı Mahallesindeki Vatandaşlarımızın Meslek Edinmeleri ve İstihdamı Projesi" kapsamında, İŞKUR desteği ile Bahçıvanlık ve Bahçe Bakım Kursu, Özel gün ve nikâh şekeri hazırlama kursu, Kesme çiçek yetiştiriciliği kursu, Okuma-yazma kursları düzenlenecek. Çayırbaşı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nde düzenlenecek olan kursların açılış töreni yapıldı.

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILIM TAM KADROYDU

Törene Kaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sarıyer Turizm Derneği Başkanı ve Tarabya Oteli sahibi İzzet Bayraktar, Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, İlçe Müftüsü İbrahim Gemici, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Meral Yalçınkaya ve Cemil Özbalta, Kaymakamlığa bağlı daire müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Çelik, Şişli İSKUR Bölge Müdürü Yasin Turunç, Sarıyerli siyasetçi ve tıp doktoru Cengiz Alp, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, mahalle muhtarları, Çayırbaşı Derneği Başkanı Şeref Aksak, dernek yöneticileri ve mahalle sakinleri katıldı. Açılış töreni bir bayram havasında geçti.Tören başlangıcında Roman müziği eşliğinde orta yere çıkan mahalle sakinleri protokol masanın önünde Roman dansı yapıp, konukları eğlenceli bir gösteri ile karşıladılar.ŞEREF AKSAKAL: "DERNEĞİMİZİN ÜLKEMİZE HİZMETLERİ SÜRMEKTEDİR"

Törende açılış konuşması yapan Çayırbaşı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Şeref Aksakal "Sevgili Çayırbaşılılar, Sarıyerli dostlar bugün burada sayın Kaymakamımız'ın katkısıyla meydana getirdiğimiz kursların açılışını yapıyoruz. Kursa katılanlar Bahçıvanlık ve Bahçe Bakımı, Özel gün ve nikâh şekeri hazırlama, Kesme çiçek yetiştiriciliği ve okuma-yazma öğrenmektedir. Derneğimizin ülkemize hizmetleri sizin de katkılarınızla sürmektedir. Çalışmalarımızda Sayın Kaymakamımızdan ve belediyemizden destekler almaktayız. Onlara her zaman ihtiyacımız vardır. Dolayısıyla başarı mutluluk için birbirimize her zaman ihtiyacımız olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı sizlere ve özellikle Kaymakamımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.ÖMER KARAMAN: YOLUMUZ SARIYER'E DEĞER KATMAKTAN GEÇER

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmasında Sarıyer'in bir marka olduğunu ve bunu daha ileriye getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kaymakam Ömer Karaman, “Devlet-vatandaş işbirliğinin yanında bir de bir mahallenin burada sahiplenişi var. Geldiğim günden beri Çayırbaşılı vatandaşlarımızla birlikte nasıl bir proje gerçekleştirebiliriz diye düşündüm. 3B projemiz İstanbul’da ses getirdi. Bu mahallemizdeki insanlarımızla bir araya geldik ve ne yapabiliriz diye konuştuk. İnsanları eğitelim, onları iş sahibi yapalım, onları geleceğe hazırlayacak güçlü dinamik insanlar yapalım dedim. Onurlarıyla, gururlarıyla çoluk çocuğunun nafakalarını kazansınlar dedik ve bu projeleri gerçekleştirdik. Sarıyer marka bir ilçe ve biz de "Yolumuz Sarıyer’e değer katmaktan geçer" diyerek işe başladık. Sarıyer böreğimiz Van’da satılıyor ama Sarıyer’in içerisinde çoğu kişi yapmayı bilmiyordu. Meslek hayatımda bu kadar gururlandığım ve mutlu bir olay yaşamamıştım. Bir hanımefendi yanıma geldi, Bir dükkân tuttum kendi işimi kurdum, 'Sarıyer Böreği'ni öğrenip kendi işimi yapmak istiyorum' dedi. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Devletimiz bu tür kurslara katılan herkese kapısını açıyor. İŞKUR kurslara katılan öğrencilere maaş da bağlıyor. Bahçıvanlık kurslarına katılan hiç kimse iş bulamayacağım endişesi yaşamasın. Kurslarımız iş garantili ve sertifikasını alan tüm vatandaşlarımız kendilerine iş bulabilecekler” dedi.Törende konuşmaların ardından kurslara katkıda bulunanlara sertifakaları verildi. Sertifika töreninin ardından Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.