Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Özel Sarıyer Tıp Merkezi'nden bir ilk daha
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Özel Sarıyer Tıp Merkezi'nden bir ilk daha

Özel Sarıyer Tıp Merkezi'nden bir ilk daha
Op. Dr. Cengiz ALP bu kez de Engelli vatandaşları evlerinden alıp, gerekli tedavilerini gerçekleştirdikten sonra tekrar evlerine bırakıyor.
07.03.2013 / 15:53


Sağlıkta birçok yeniliklerle halka hizmeti adeta görev edinmiş olan Özel Sarıyer Tıp Merkezi ‘nin kurucusu Op. Dr. Cengiz ALP ‘i ziyaret ettik. Çok yoğun işlerinin içinde bize zaman ayıran, Op. Dr. Cengiz Alp. İçten ve samimi görüş ve düşünceleri ile neden Sarıyer’de bu kadar sevildiğinin cevabını bizlere veriyordu.Engelli vatandaşlara yönelik çalışmalara bir yenisini eklediniz Bu konu hakkında bilgi verir misiniz sorumuza, Ülkemizde 8.431.937 kişi özürlü olarak yaşamlarını sürdürdüğünü ifade eden Op. Dr. Cengiz Alp,” Özürlülük sadece bu sorunu yaşayan kişiyi değil, ailesini ve yakın çevresini ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak etkileyen bir sorundur.” Dedi.

Dr. Cengiz Alp,” Türkiye Özürlüler Araştırmasındaki bazı bulgulara bakıldığında özürlülük öncelikle bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık sistemindeki eksikliler, ülkenin gelişmişlik düzeyi, vatandaşların kaliteli sağlık hizmetleri almasına engel olmaktadır. Bilgi eksikliği, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği, ekonomik yükü, tıbbi yetersizlikler gibi. nedenler, özürlünün yeterli, zamanında ve sürekli sağlık hizmeti almasını engellemektedir. Biz de buna yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Bedensel özürlü vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarda daha yararlı nasıl olabilirliliğin peşine düştük” dedi.Engelsiz bir yaşam onların da hakkı diyen, Dr. Cengiz Alp,” ’Bölgemizde yaşayan birçok vatandaşımıza kendi imkânlarımızla ulaşmaya çalışıyoruz. Şu andaki çalışmamız kendimize ait servisimizle engelli vatandaşlarımızı refakatçileri ile birlikte evlerinden alıp, gerekli tedavilerini gerçekleştirip, tekrar evlerine bırakıyoruz. Bunun için herhangi bir ücret ya da fark ücreti almıyoruz. Servis hizmetimizi şimdilik Sarıyer, Kâğıthane, Gültepe ve Okmeydanı’na veriyoruz. Bu bölge de bulunan tüm engelli vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bu bölge de bulunan vatandaşlarımız ve aileleri bizlere 0212-242 25 50 veya 0212-242 67 98 numaralı telefonlardan ulaşabilirler. Engelsiz bir yaşam onlarında hakkıdır” dedi.Op. Dr. Cengiz Alp,” Kas ve iskelet sisteminde yetersizlik, eksiklik ve fonksiyon kaybı olan kişiler. El, kol, ayak, bacak, parmak ve omurgalarında, kısalık, eksiklik, fazlalık, yokluk, hareket kısıtlığı, şekil bozukluğu, kas güçsüzlüğü, kemik hastalığı olanlar, felçliler, Serabral Palsi, spastikler ve sipina bifida olanlara yönelik tedavilerimiz devam etmektedir” dedi.

Kaliteli hizmeti tüm vatandaşlarımıza sunmaya çalışıyoruz diyen Op. Dr. Cengiz Alp,” En son teknoloji cihazları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ayrıca, Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemiz de çok başarılı bir ekiple çalışıyoruz. Ekibin başında Uzman Dr. Banu Çavdaroğu ve Uzman.Dr.F.Feyza Boneval var. Deneyimli Fizyoterapistlerimiz ve ekibimizle mükemmel sonuçlar alıyoruz. Bu tip rahatsızlığı olanlara verdiğimiz hizmet bizleri gururlandırıyor. Önümüzdeki günlerde yepyeni çalışmalarla ilgili sizleri ayrıca bilgilendireceğiz daha güzel ve başarılı hizmetlerle halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz “dedi.