Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER'DE SELAMİ UZUN BOMBASI
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER'DE SELAMİ UZUN BOMBASI

SARIYER'DE SELAMİ UZUN BOMBASI
Gazetemize Selami Uzun’u değerlen-diren vatandaşlar “Sarıyer Belediye Başkanlığı için bir çok isim duyuyoruz fakat Selami Uzun ismi bizi fazlasıyla heyecanlandırdı dediler.
07.03.2013 / 11:34


Gazetemize Selami Uzun’u değerlendiren vatandaşlar “Sarıyer Belediye Başkanlığı için bir çok isim duyuyoruz fakat Selami Uzun ismi bizi fazlasıyla heyecanlandırdı. Çünkü bu güne kadar siyasette kariyeri bu kadar üst düzey bir isim ilçemizde daha önce Belediye Başkanlığı yapmadı” diye görüş bildirdiler.

CHP'DE ŞÜKRÜ GENÇ TEKRAR ADAY OLACAK MI?

Yerel seçimlere 1 yıl kala tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıyer’de de partilerin aday adayları kimler olacak tartışmaları başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı, şuan ki mevcut Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i tekrar aday gösterecek mi herkes bu sorunun cevabını merakla bekliyor! Eğer Şükrü Genç tekrar aday gösterilmezse, aday olacak kişinin Sarıyer’de şahsi oy potansiyelli biri olması bekleniyor. Bu durumda Dr. Cengiz Alp ve Erol Aydın isimleri CHP kanadında ciddi olarak yer bulmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da tanınan ve sevilen bu iki isim kulislerde fazlasıyla konuşuluyor.

AK PARTİ'DE SELAMİ UZUN FAVORİ

CHP Sarıyer’de bu gelişmeler yaşanırken AK Parti’de aday adayları bolluğu fazlasıyla göze çarpıyor. 2 dönem AK Parti’de Milletvekili yapan Selami Uzun, Sarıyer Belediyesi eski Başkanı Sedat Özsoy, Sarıyer Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu, AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta, İl genel Meclis üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ali Düşmez aday adayları olacağı konuşulan isimler. Ancak şuan ki tabloya göre bu adayların arasında ön plana çıkan 2 isim var Selami Uzun ve Sedat Özsoy. Bu iki aday arasında kimin ne kadar şansı olduğuyla ilgili çalışma yaptık ve iki adayı karşılaştırdık.SEDAT ÖZSOY PRESTİJ KAYBETTİ

2 dönem önce Anavatan Partisi’nden Sarıyer Belediye Başkanlığı yapan Sedat Özsoy, bir sonraki dönem Başkanlık koltuğunu AK Parti’den Yusuf Tülün’e kaptırmıştı. Belediye Başkanlığını kaybettikten sonra sessizliğe bürünen Özsoy geçen dönem yerel seçimlerde Sarıyer’de tekrar aday olmak için var gücüyle çalıştı. Önce CHP’ye giden Özsoy, her konuda anlaşma sağladığı CHP ile ufak pürüzler nedeniyle son anda aday olması engellenmişti. Seçime çok az bir süre kala MHP’ye giden Sedat Özsoy, MHP’den Sarıyer Belediye Başkan adayı olmuştu. Sarıyer’in insanı olarak ön plana çıkan Özsoy dürüstlüğü ile sevilen bir isim. Fakat Sedat Özsoy’un bu kadar çok parti gezmiş olması kendisi açısından çok büyük bir eksi puan oluşturuyor. Sedat Özsoy’un AK Parti’den adaylığını Sarıyerli vatandaşlara sorduğumuzda aldığımız cevap genellikle aynı orantıda görüldü. Gazetemize konuşan vatandaşlar ” Sedat Özsoy bizden biri, Sarıyerli… Aynı zamanda güler yüzlü ve sıcak bir insan ama henüz bir kimlik sahibi olabilmiş değil. Gezmediği, gitmediği parti kalmadı. Eğer Sedat Özsoy AK Parti’den aday gösterilmezse hangi partiye gidecek çok merak ediyoruz, çünkü gitmediği bir BDP kaldı” diye görüşlerini dile getirdiler.

SELAMİ UZUN, TBMM VE AK PARTİ GENEL MERKEZİN SAYGI DUYDUĞU BİR İSİM

Diğer ciddi aday Selami Uzun ise iki dönem milletvekilliği yapmış olması gücü ve kariyeri bakımından Sarıyer için büyük avantaj olarak görülüyor. Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, İBB’nin Kontrol Daire Başkanı Selami Uzun’du. ( 1994-1999 yıl¬ları arasında bu görevi devam ettirdi) Belediyecilik kavramını çok iyi bilen ve bu sistemde bilgi, donanıma yeterli derecede sahip olan Selami Uzun için vatandaşlar olumlu bakıyor. Gazetemize Selami Uzun’u değerlendiren vatandaşlar “Sarıyer Belediye Başkanlığı için bir çok isim duyuyoruz fakat Selami Uzun ismi bizi fazlasıyla heyecanlandırdı. Çünkü bu güne kadar siyasette kariyeri bu kadar üst düzey bir isim ilçemizde daha önce Belediye Başkanlığı yapmadı. Selami Uzun’un TBMM’ de ve AK Parti Genel Merkezi’nde saygı görülen ve fazlasıyla dikkate alınan bir isim olması Sarıyer ve biz Sarıyerliler adına büyük şans. Selami Uzun’un Sarıyer’de oturması ve uzun zamandır Sarıyer’in havasını soluması, Sarıyer’i sevdiğini ve kendisini Sarıyerli hissettiğini gösteriyor buda ayrıca önemli” diye görüşlerini belirttiler. (Önümüzdeki aylarda siyaset daha da kızışacak bu beklenen bir gerçek, vatandaşlarımıza doğru haberleri vermek için var gücümüzle çalışıyoruz, Sarıyer’in siyasetini bizden takip etmeye devam edin. Habersiz kalmayın.)

 


YORUMLAR
HALİ KUZU: 
"DEĞERLENDİRME"
BİR DÖNEM KAĞITHANEDEİLÇE BAŞKANLIĞIMIZI YAPTI SARIYER İÇİN BİR ALTINDIR ÇOK İSTERDİM BİZİM BAŞKANIMIZ OLSUN.
02.12.2013 / 16:49
YENİKÖYLÜ: 
""
SELAMİ UZUN BİZE YAKIŞIR, HEM SİVASLI HEMDE ADAM GİBİ ADAM İNŞALLAH BELEDİYE BAŞKANI O OLUR
11.03.2013 / 22:41
bünyamin çakır: 
""
ne sedat özsoyu allah aşkına bu adımın artık oksijeni tükendi bunu anlamıcak kadar safmıyız! şems çakıroğlunu unutmayın,selami uzun favori olabilir ama şems çakıroğluda bu dönem çok şanslı
11.03.2013 / 11:25