Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMAMAKTADIR
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMAMAKTADIR

MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMAMAKTADIR
İşte Ak Partili Başar Biberoğlu'nun yaptığı sert basın açıklaması.
06.03.2013 / 22:04


Ak Partili Başar Biberoğlu yaptığı basın açıklamasında yine birbirinden çarpıcı konulara değindi. İşte Biberoğlu’nun sert basın bildirisi;

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiriyor. Konu ise kentsel dönüşüm ve Derbent, FSM Mahalleleri… CHP Örgütü Vatandaşlarımıza söyledikleri yalanlar yetmiyormuş gibi, insanları birbirlerine düşürüp bundan nemalanmak istiyorlar. Şuursuzca ve cahilce yaklaşımlar ile siyaset yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz haddini fazlasıyla aşarak Başbakanımıza dil uzatıyor, Başbakanımızı eleştiriyor. Sanırım Mehmet Deniz kendisini ya Kemal Kılıçdaroğlu’nun konumunda zannediyor yada kendisini milletvekili olarak görüyor….

Son yıllarda kentlerde gözlemlediğimiz hızlı değişim, kentlerde yaşayan insanları da hareketlendirmekte heyecanlandırmaktadır. Artık insanlar; sağlıksız, altyapısı olmayan, parkı bahçesi olmayan evlerde yaşamanın bir kader olmadığını anlamışlardır. Bu anlamda yıllardır kendi başlarına bırakılan halkımız, özellikle yeni yasal düzenlemelerle yaşam kalitesi yüksek kentlerde yaşayabileceklerinin farkına varmışlardır. Sarıyerimiz özellikle “afet riskli alan” ilan edilen bölgelerinde yaşanacak hızlı değişimle, sadece İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye örnek olacak bir ilçe olmaya adaydır. Bu noktada; biz Sarıyer’lilere düşen görev, günlük itirazlarla sürece bilinçsizce karşı çıkıp haykırmak yerine, bu süreçte nasıl aktif rol alarak Sarıyer’imize katkı sağlayabileceğimizi düşünmektir.

“Sağlıklı ve çağdaş kent” kavramından ne anladığımızı tartışmalıyız

İlçemizdeki tüm yetkililerin, ülkemizde “kentsel dönüşüm” sürecinin olumlu rüzgarları arkasına aldığı bu dönemde Sarıyer’in örnek bir belediye olarak öne çıkmasını sağlayacak uygulamalar için fikirler/projeler üretmesi zorunludur. İşte biz Sarıyer aşıklarının; gerekirse bu tür projelerin uygulanması için ülkemizi yönetenlerden ısrarla istekte bulunması, istediği şeyi bilmeden sokaklarda sadece itiraz ederek dolaşmaktan çok daha yararlı olacaktır! O yüzden gelin bizler Sarıyerliler olarak, ilçemizdeki herkesin insanca yaşayabilmesi adına “sağlıklı ve çağdaş kent” kavramından neler anladığımızı tartışıp ülkemizi yönetenlere iletelim!